| SexyChick a întrebat:

Care de aici asculta rock?; x sau subgenuri ale rockului? big grin ce trupe?

30 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Power/viking/pirate/symphonic metal în principal dar îmi plac şi alte subgenuri.Trupe-Rhapsody of Fire, Running Wilde, Alestorm, Nightwish, Epica, After Forever, Sirenia, Dark Moor, Sonata Arctica, Timeless Miracle, Edguy, Avantasia, Ensiferum, Turisas, Emerald Sun, White Skull, Dragonland, Aquaria, Dreamtale, Dragonforce, Blind Guardian, Gamma Ray, dar şi Metallica, Aerosmith, Bon Jovi, AC/DC, Scorpions, Linkin Park, Limp Bizkit, Rammstein

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Prea multe pentru o lista asa mica...mare parte metal si nu doar. Hai sa zicem ca multe vin intre pop, rock psihedelic, si grindcore. Va recomand cu drag ultimul Paradise Lost. Si cine n-a ascultat Ayreon, incepeti cu Into the Electric Castlewinking - imposibil sa nu gasiti unul din vocalii preferati pe un album Ayreon.

| Katiee^^ a răspuns:

Eu, eu, eu \m/!
Dope, Avril Lavigne, Escape the fate, Evanescence, Linkin Park, Marilyn Manson, System of a down, My Chemical Romance, Nightwish, Within Temptation, The Offspring, Bullet 4 my Valentine, Paramore, Simple Plan, Skillet, Sum 41, The All- American Rejects, Trapt, Three Days Grace, Aloha From Hell, Black Veil Brides, Green Day, Good Charlotte, Eyes set to kill, The Red Jumpsuit Apparatus, Mayday Parade, Epica, Lacuna Coil, Tokio Hotel, Fall out boy, Flyleaf, Hoobastank, The Veronicas, Epica, Him, Hope 7, etc. happy

| Munchkin a răspuns:

Dream Evil, Hammerfall, Nightwish, Epica, Disturbed, My Dying Bride, Korpiklaani, Dropkick Murphys, Turisas, Summoning, Scorpions, Guns'N'Roses, Edguy, Entwine, Bon Jovi...
Da' le-am amestecat, nu glumă...laughing
Mai sunt muuuulte, da' nu îmi vin în minte pe moment...

| Mjdolhfi a răspuns:

Eu mai ascult din cand in cand Tokio Hotel, Linkin Park, Nirvana

| sfo a răspuns:

Ascult multe subgenuri ale rock-ului începând de la clasic rock------>black metal... însă acum îţi dau ex de wiking/celtic/folk/metal(genurile mele preferate):Bathory, Korpiklaani, Moonsorrow, Ensiferum, Skyforger, Waylander, Finntroll, Eluveitie, Celtic Frost, Amon Amarth, Turisas...etc

| KidoSmart a răspuns:

Eu ascult rock si emo iar trupe favorite:marilyn manson linkin parca disturbed jimmy eat world 30 second to mars

| zzzuperman a răspuns:

Nickelback, Hoobastank, Alter Bridge, Linkin Park, Nightwish, Avril Lavigne, Breaking Benjamin, Green Day, Papa Roach, Sum 41

| alexxa a răspuns:

Eu asc rock alternativ:X
imi plac Alternosfera, McFly, The rasmus, E. M. I. L, Paramore, Placebo, Linkun parca, Dead by aprilbig grin

| Marii a răspuns:

Eu ascult punk. Trupe favorite: anti-flag, sex pistols, ramones, rancid, offspring, the exploited. happy

| BRG a răspuns:

Eu Elvis Presley, chiar dacă el este mort de mult, muzica lui continuă să trăiască, cel puțin în sufletul meu.

| JesterRO a răspuns:

Eu. Primesc vreun os?
Metalcore, heavy, hard, trash, Nu-metal, melodic death metal.
Five finger death punch, mudvayne, bfmv, killswitch engage, all that remains, slipknot, in flames, queens of the stone age, paramore (am o slabiciune pentru vocea tipei), cradle of filth.stiu ca difera stilurile, dar nu am aceeasi stare mereu. Si in general ascult trupe diferite cu melodii diferite.
Tu?

| Diana7383 a răspuns:

Metallica
Evanescence
Avril Lavigne
Flyleaf
Paramore

etc.
>big grin

| Allexy_6463 a răspuns:

Eubig grin.
Nightwish.Escape The Fate. Within Temptation.BlessTheFall.Epica.Guns N' Roses.Rammstein.Silverstein.Evanescence.Paramore.Korn...etclaughing
happy

| ilovebillkaulitz :* ex adryanna a răspuns:

Eu.linkin parca, sunt mare fana Tokio HOtel, avril lavigne

| death a răspuns:

Ca genuri, ascult symphonic, gothic, black, viking, death, doom metal, dar îmi mai trec pe lângă urechi şi piese clasice. Trupele care-mi plac sunt Haggard, Epica, Amon Amarth, Dethklok, Nightwish (înainte să o aducă pe tanti aia fără voce, Anette), Kataklysm, Cradle of Filth, Pink Floyd, Queen, Aesma Daeva, Cannibal Corpse când am chef de ei, Chalice, Within Temptation, Magica, Phoenix, Bucovina, Angizia, Xandria, Finntroll are nişte chestii interesante, Rhapsody of Fire şi cam astea îmi vin în minte la ora asta.

| insomnia a răspuns:

Trupe: bring me the horizon, brokencyde, drop dead gorgeous, dot dot curve, eatmewhileimhot, slipknot, placebo, youmeatsix, scary kids scaring kids, dance gavin dance, the devil wears prada, secondhand serenade, pg. 99
etc xD

| dada_2571 a răspuns:

Eu!
Paramore in principal, apoi mai vin si Iron Maiden, Metallica, Evanscence, In Flames, LP.

| chelutzul a răspuns:

Eu
slipknot, korn, placebo.system pf a down, red hot chilly peppers, radiohead, hoobastank, radiohead, kingston wall.deftones,disturbed,tool,alter bridge, celldweller, nirvana, pail si inca vre 6

| Summer_1837 a răspuns:

Eu.

Paramore.
Fall out boy
3 Doors down
Death cab for cutie
Good Charlotte
In flames
Linkin Park
McFly
Silverstein
Marilyn Manson
Sum41
The Stiff Dylans
Three Days Grace
The veronicas.happy

| AlecSSyA a răspuns:

Eu!
Metallica, Evanscence, Nightwish, Tokio Hotel, Disturbed, Bon Jovi, AC/DC, Linkin Park, Rammstein, Green Day, Slipknot, Korn, Placebo, Nirvana.
Mai sunt destule!

| funnygirl a răspuns:

Lordi, nightwish, paramore, Evanscence...

| SexyChick explică:

Eu ascult screamo tongue :X cel mai mult BMTH =p~ il ador pe oliver sykes laughing

| vintagegreen a răspuns:

Green day

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Disturbed, bullet for my valentine, drowing pool, dope, dragonforce, Evanscence, five finger death punch, goodsmack, hoobastank, korn, marilyn manson, cradle of filth, Nightwish, nirvana, rise against, system of a down, thousand foot krutch, three days grace, three doors down, trapt, within temptation, Bon jovi, nickelback, linkin parca, papa roach, red hot chilly peppers, Metallica, Ac/dc, guns n roses, offspring, rammstein,. si inca o gramada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa spun imi place mai multe tipuri de muzica, dar intra si rock-ul.trupele care imi plac sunt:linkin parca, green day, muse, tokio hotel, pink etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur ca ascultati macar Bon Jovi.
Here's my list : BIG FOUR - Led Zeppelin - Bon Jovi - Skid Row - Metallica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tokio hotel, rammstein, metallica, aerosmith, the queen

| Iulică_3456 a răspuns:

Ozzy Osbourne, Nirvana, Living Colour, Guns 'N' Roses, System Of a Down, Black Label Society, Nirvana, Nightwish, Oasis, Queen, Bon Jovi, orice e vechi si din perioada anilor '80.happy