FlorinGrozea
| FlorinGrozea a întrebat:

Care e cea mai tare trupă rock românească din toate timpurile? Dar cea mai bună trupă rock românească nouă?

59 răspunsuri:
| biandraga a răspuns:

Categoric Iris.si restulhappy

| hanry a răspuns:

1. straina Rammstein
2.iris cred...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iris e cea mai tare trupa rock romaneasca din toate timpurile.Si Cargo imi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte multe formatii rock bune aparute acum... dar care se asculta mai mult in zona underground : urma, luna amara, les elephants bizares, grimus...pacat de ei ca nu prea au sustinere aici in romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cargo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vita de vie happy cargo...iris, vama veche

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din toate timpurile: Experimental Q, Phoenix bineinteles...mai mult pentru "trairi" nu dpdv instrumental.
Noua: Domnisoara Pogany, chiar daca trupa nu face parte din aria rock-ului "pur". Pe langa asta, ei deja "au fost". In momentul de fata, cred ca Luna Amara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Grey Eminence, cea mai tare trupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The marker... vama veche... iris big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai veche si mai tare este compact sauthinking iris... cea mai noua Blaxy Girls:X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Curtea Veche Nr. 43; 2. Sfinx (cu Dan Aldea); 3. Basorelief; 4. Rosu si negru (cu Nancy Brandes); 5. Rosu si Negru (cu Sorin Tudoran si Florin Ochescu); 6. Chromatic (cu Sorin Tudoran)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iris cea maibuna trupa rock din toate timpurile din Romania. cea mai nou the marker

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Phoenix

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-mi plac iris si cargo dar acu ascult in prostie o melodie de-a lu voltaj; nu e voltaju asta de **** cu calin goia si cu ceilalti. e trupa din 80-90 cu cristi minculescu si cu tavi colen. sunt prea tari
cel putin cenusa si diamant mi se pare cea mai tare melodie hard rock compusa vreodata de vreo trupa romaneasca...seamana un pic cu iron maiden. insa tot iris raman cei mai smecheri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Phoenix e cea mai buna din toate timpurile.si trupe noi si bune nu avem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Cargo sunt buni, Luna amara, Era Decay, Shadowsong, Vita de Vie, Trooper, iris nu imi place ca melodiile sunt cam plagiate,,, in fine... cam astea sunt trupele cele mai tari din romania thinking dupa parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place Truda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celelalte cuvinte, Conexiuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arkona :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pheonix

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trooper, Incipient, Progeria, Chrom Dioxid, Cargo, Vama veche, vita de vie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IRIS! altii nu-s decit palide aparitii pe postere si afise, precum si in campanii "antidrog".
trupe straine... incepind cu Black Sabbath si terminind cu Gestapo 666, trecind prind Lacrimas Profundere... vedeti si voi!
Rock rulz!

tundenana
| tundenana a răspuns:

Veche : Cargo si Iris... si azi sunt cei mai buni in special Iris... printre cei noi... as zice Vama Veche sau ma rog acum dupa noul nume Vama...

| GameMaster a răspuns:

Iris este cea mai tare cel putin miea asta imi place rock adevarat

| alerock a răspuns:

Dupa mine cea mai buna trupa este Cinema Bizarre chiar daca nu este o trupa din Romania.Si am vorbit cu cei din trupa am id-urile lor, iar Kiro ce sa va spun o scumpete de baiat.

| gagiqutzza_2286 a răspuns:

Mie cel mai mult imi place Cargo.

| freddykrouger a răspuns:

Cum puteti spune mai ca nici o trupa noua nu a venit cu nimic nou in sfera rock-ului romanesc. In primul rand nu o sa se poata compara niciodata impactul asupra publicului, intervine in acelasi timp impactul dintre generatii. Cum sa compari Iris cu Zero, Sau si mai si Phoenix cu Zero sau mai stiu eu ce alta trupa noua. Fiti mai seriosi cand catalogati asa ceva pai pe vremea celor de la Iris sau Phoenix trebuia sa ai tone de nebunie sa canti rock pe cand acum toata lumea pe House - Clubbin' - sau mai rau manele. Iar daca cineva nu e de acord cu mine si vrea sa discutam mai pe larg : alinfrigea@yahoo.com

| satan4help a răspuns:

Pai...cred ca cea maio buna trupa rock... din toate timpurile ...este IRIS \m/... iar cea mai buna trupa rock.noua.este fara indoiala DWARF PLANET!