| Florincrap a întrebat:

Care e parerea voastra:cine credeti ca e favoritul sa castige al Eurovision 2013, de diseara, de la Malmo (aflat la doar 40 km de Copenhaga, e si Eurovisionul danezilor, nu numai al suedezilor happy
Are sanse Ouatu (sau Aliona Moon, concurenta Rep.Moldova) sa ajunga printre primii 3?
Ce melodii v-au placut cel mai mult, dintre finalistii Eurovision, de anul acesta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Danemarca, Norvegia, Finlanda, Germania şi Marea Britanie. Republica Moldova are şanse mai mari decât noi să termine pe un loc din primele 10.

| adywow a răspuns:

Eu cred ca Danemarca v-a castiga, sunt tari nordice se vor vota intre ele ca de obicei si are si o piesa buna. Sper insa din inima sa ne clasam si noi in primele 3

| Florincrap explică (pentru adywow):

Deci,daca predictiile sunt corecte, s-ar putea ca Eurovisionul sa se tina in Copenhaga...foarte aproape de Malmo, unde se tine acum.

| CosminTheWin a răspuns:

Da,la castigator este vorba de politica, dar daca ar fi un concurs real ar castiga Romania iar Ungaria nici nu ar trebui sa mearga in finala.