| Iubesc Limonada a întrebat:

Care este dupa parerea voastra cea mai civilizata tara din Europa?

Răspuns Câştigător
| sasha a răspuns:

Germania cu siguranta din toate tarile in care am fost cea mai ordonata si civilizata tara este Germania si mai sunt cateva dar nu o depaseste.winking

52 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania cred straight face...sau nu? laughing probabil cea care seamăna cel mai puțin cu RO a noastră happy

| PunkyA a răspuns:

Nu Romania!laughing

| TheToxicNightmare a răspuns:

Frantalaughing (glumesc)Eu zic ca e Germania

| nikolikky a răspuns:

Germania, unchiul meu a fost acolo si mi-a spus ca e o tara mult mai civilizata ca noi.Acolo masinile opresc la fiecare trecere de pietoni chiar daca este un singur om pe ea.

| PaulB a răspuns:

Austria...crede-ma stau in austria de ceva timp. :->
cu sigurantza austria e. dar si germania big grin

| cornel a răspuns:

Toata in afara de Romania.

| pauladrian a răspuns:

Bineinteles ca Franta happy

| Mary Marry a răspuns:

Germania, Franta, Norvegia, Anglia etc.

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Franta in niciun caz! este ca Romania! cel putin Parisul...este foarte frumos dar e necivilizat ca Bucurestiul! am fost prin foarte multe tari din Europa dar cea mai civilizata este Olanda!

| gabriela007 a răspuns:

Germania happy

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Olanda cu siguranta!

| TheHGlife a răspuns:

Olanda sigur

| Marcelino a răspuns:

Franta, am fost si e foarte dragut acolo, si probabil si Germania.

| PurpleHeartLove a răspuns:

Olanda sau Marea Britanie.

| JeTeLove a răspuns:

Bineinteles ca Romania este cea mai civilizata tara din Europa love struck

| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Austria credthinking

| LittleDrop a răspuns:

Germania :X

| cornel a răspuns:

Germania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elvetia, cele nordice si germania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suedia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germania nu este cea mai curata cu siguranta...mai curata e Austria ca Germania in alte tari nu stiu da in astea doua stiu ca am fost si am stat

| EugeNNio a răspuns:

Elvetia si Finlanda.