| Dyingfetus a întrebat:

Care este top 5 al vostru cu melodiile de la eurovision?big grin
Ce parere aveti de reprezentata germaniei?
Cum vi s-a parut turcia dar ucraina?

love struckmersi

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am gasit astazi videoclipul Ucrainei la melodia "Sweet people" (nu stiu pe unde il ascundeau smecherii inainte de finala) si vreau sa-l impartasesc si voua. Este bestial si are un mesaj foarte important de transmis! Ucraina merita si ea cel putin locul 5! Superba piesa si vocea interpretei!
http://www.youtube.com/watch?v=rqspWawDgl0
Vizionare placuta!

| AvalohAlyn a răspuns:

Top-ul meu este asa:

1.Romania
2.Albania
3.Armenia
4.Islanda
5. Ucraina

Melodia Turciei nu prea mai impresionat, la fel si melodia Germaniei dar mi-a placut Ucraina.
Cred ca Romania si Albania au avut piese foarte bune.Sunt mandru de locul obtinut de Romania.

| greenish a răspuns:

1. turcia

2. ucraina

3. romania

4. azerbaidjan

5. moldova

Nu mi s-a parut deloc corect sa castige o copila un concurs asa mare ca eurovision.nu a avut prezenta scenica, de abia se misca, machiajul ei a fost dezastruos si era exagerat de prefacuta. turcii meritau locul 1, iar ucraina locul 2. fata care a interpretat melodia ucrainei are o voce extraordinara

| Firefly a răspuns:

1.Azerbaijan:Safura-Drip Drop
2. Lena - Satellite (Germany)
3.UKRAINE - Aliosha- Sweet people
4.Tom Dice - Me And My Guitar (Belgium)
5.Georgia -"Shine"

Reprezentata Germaniei mi se pare o tipa simpatica, cu o voce draguta.
Mi-a placut cum s-a prezentat Turcia, iar melodia Ucrainei a fost superba.

| Iuliaana a răspuns:

1. Romania
2. Spania
3. Serbialove strucklove struck
4. Azerbaijan
5. Israel
bineinteles ca nu merita sa castige, chiar anul acesta la eurovision au fost melodii f bune care au fost ''invinse'' de Germania, o melodie lipsita de sens( parerea mea)
Reprezentanta Ucainei a avut o voce puternica

| Ana-Maria94 a răspuns:

1 Romanialove struck
2 Azerbaijan
3 Cipru
4 Georgia
5 Belgia
Lena este o canareata bunicica care a avut o melodie tot bunicica, dar care nu merita locul 1. Turcia mie sincer numia- placut, iar tipa din Ucraina are o vocea super.

| vlad93fcv a răspuns:

1. Turcia
2.Romania
3.Azerbaijan
3.Armenia
4.Israel
5.Grecia
Nemtoaica a cantat bine, insa nu la un nivel international! Turcii mi.au placut enorm, sa nu uitam de succesul Lordi de acum cativa ani love struck dupa parerea mea meritau sa castige... ucraina? laughing)) era terminata saraca, urla ca din gura de sarpe!

| KidDu` a răspuns:

1. Romania
2.Cipru
3.Azerbaijan
4. Turcia
5. Spania

| Ramina a răspuns:

1.Romania
2.Grecia
3.Armenia
4.Azerbaijan
5. Danemarca
Turcia mi s-a parut destul de draguta merita cat de cat locul 2. Dar Ucraina nu mi-a placut deloc.straight face

| Freky a răspuns:

1. Romania
2.Azerbaijan
3. Danemarca
4. Turcia ( mi s-a parut draguta melodia )
5.Cipru
melodia germaniei e draguta dar nu merita sa castige! iar despre a ucrainei e draguta!