| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune marci de chitari electrice? Si niste modele bune daca imi puteti scrie, incadrate intr-un pret pana in 2500 lei. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| anonim_4396 explică (pentru RockNbeer):

Dar de gibson ce zici? Ce parere ai despre ele?

| RockNbeer a răspuns (pentru anonim_4396):

Gibson fac chitari foarte bune,daca ai bani de gibson, ia-ti, insa nu uita ca ai nevoie si de amp, iar pentru o chitara buna ai nevoie si de un amp pe masura, presupun ca in alea 25 de milioane vei incadra si amp-ul.

6 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Nu as zice ca exista cele mai bune,depinde foarte mult ce ai de gand sa canti,ce corp de chitara iti place cel mai mult,etc...
De exemplu,am un prieten caruia ii plac foarte mult chitarile de la fender, considera ca acelea sunt cele mai bune, insa mie-mi plac mai mult cele de jackson.
Daca ai sa-mi zici ce ai vrea sa canti, cum ai vrea sa arate chitara, am sa-ti recomand eu ceva modele.Ar trebui sa te gandesti si la un amp, vei avea nevoie de unu'

| anonim_4396 explică (pentru RockNbeer):

As vrea sa invat melodii in genul metallica, ac dc, guns n' roses. Ai putea sa imi dai cateva exemple si sa ma uit eu peste ele pe net?

Răspuns utilizator avertizat