| anonim_4396 a întrebat:

Cate ore de canto ar trebui sa fac ca sa am voce? Sau timbru vocal cum so mai numi.si cam cat ar fi tarifele? Ca incepator desigur.

4 răspunsuri:
| Anonima6789777 a răspuns:

Hei buna, iti spun din proprie experienta ca nu m-am nacut cu talent nativ de a canta, am facut foarte mult canto si cel mai important pian, cine spune ca ca nu se poate prin canto" sa ai voce" se inseala..Am lucrat 4 ani la vocea mea.
Iti dau un exemplu Maria Ilinca Bacila fata care ne-a reprezentat pe noi la eurovision anul acesta era absolut afoana dar a facut pian, liceul de muzica si acum are o voce de invidat. Poate nu e la fel pentru toata lumea dar merita incercat.

| anonim_4396 explică (pentru Anonima6789777):

Da, dar 4 ani este enorm eu vreau in maxim 7-8 luni nu sa devin profesionist dar sa am un timbru vocal decent. poate trebuia sa ma gandesc mai devreme la chestia asta. orele de canto sunt destul de scumpe si ele.

| LumiBo a răspuns:

Nu iti "faci" voce la canto, ci doar o exersezi pe aia pe care deja o ai. Se invata tehnici si moduri de a-ti fluctua glasul. Nu exista un numar necesar de ore, dar as recomanda sa faci macar una si sa vezi apoi. Tarifere sunt in 30 lei si 500 lei / 2 ore.
Depinde de oras, de zona si de profesor

| anonim_4396 explică (pentru LumiBo):

Am inteles happy