| AvalohAlyn a întrebat:

Ce e muzica pentru tine? Cat de des o asculti? Muzica face viata mai frumoasa dar ce ar fi fara muzica? Cum ai putea descrie muzica in cateva cuvinte?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Muzica este, pntru mine, forma ideala de relaxare, de bucurie sufleteasca, de constientizare a frumosului in viata mea. Sunt o melomana veritabila, ascult ore intregi de muzica, in fiecare zi, citesc/studiez/lucrez cu muzica, sofez cu muzica, gatesc cu muzica, ma relaxez cu muzica si e minunat.
De asemenea, imi place foarte mult sa merg la concerte, atat la cele de la Filarmonica, cat si la spectacolele de Opera, dar si la concerte pop/rock/de muzica veche etc. Sunt cele mai frumoase si mai reusite momente din viata mea si imi aduc in suflet multa relaxare, bucurie si placer.
Ultima data am fost la concert luni seara, la un recital de pian din Brahms si a fost magnific. O muzica atat de calda, de romantica, tulburator de frumoasa, mi-as fin dorit sa dureze acel concert la infinit. In seara asta ma fost la Opera, la "Carmen" (chiar daca ma mai audiat aceasta Opera si in septembrie, nu am putut rata reprezentatia din seara asta).
Cred ca viata fara muzica ar fi trista si searbada, de fapt, nici nu vreau sa-mi imaginez o lume fara sunete armonioase, cum sunt cele ale muzicii. Probabil am deveni cu totii oameni cenusii, deprimati, blazati, uitand sa ne bucuram, sa visam si sa zambim.

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Everything i was looking for when i wasn't even looking. love struck

Răspuns utilizator avertizat