| DarkShadow26 a întrebat:

Ce gen de muzică ascultaţi? Care e melodia si formaţia preferată? De ce?

12 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Mai multe, in principal rock, metal si rap.Formatiile mele preferate ar fi Pearl Jam,Alcest,Rammstein,Sepultura,Dream Theater,Les Discrets,Pink Floyd,Cypress Hill,iar ca artisti solo,imi plac mult Burzum, Eddie Vedder, Johnny Cash, Canibus, GZA si CedrY2K.Melodia preferata e Black de la Peral Jam.Imi mai place mult si asta, desi am descoperit-o recent:

http://www.youtube.com/watch?v=GlVzgAsVI4I&feature=related

| Holocaust a răspuns:

De-aia bună,cel puţin pentru mine.O formaţie preferată n-am,însă printre cele preferate ar fi Iron Maiden,AC/DC,Svafnir,The Pixies,Burzum, Agalloch, Falloch, Behemoth, Carcharoth, Xasthur, The Exploited, Uk Subs...
...Iar o piesă care-mi place:http://youtu.be/HFOGv-wdt5A

| alexxa a răspuns:

Am 3 trupe preferate si nu pot alege intre ele.O sa iti spun ce melodie imi place cel mai muly de la fiecare trupa
Motorhead-Rock out
Nirvana-Come as you are
Alternosfera-Deja straina

| ChristinaO a răspuns:

Ascult cam tot ce inseamna muzica anilor '60-'90.La formatia preferata voi spune Beatles,desi mai sunt o gramada de formatii si artisti pe care i-as asculta oricand(de amintit Queen,The Bee Gees,Rod Stewart,Pearl Jam,Metallica,Bon Jovi,Alice Cooper,Guns N' Roses). Melodiile preferate,sunt prea multe,dar o sa mentionez The Unforgiven si Fade to Black de la Metallica,Yesterday,Let it be,Hello Goodbye de la Beatles,Bohemian Rhapsody a lui Queen, November Rain-Guns N' Roses, si lista ar putea continua.
De ce ascult muzica asta? Pur si simplu ma binedispune oriunde, oricand, in orice situatie.Consider ca muzica e pur si simplu perfectiune.

| Jane_6633 a răspuns (pentru ChristinaO):

Se pare ca mai sunt inca oameni cu aceleasi gusturi ca ale mele big grin Ma bucur sa vad ca muzica adevarata inca mai traieste in sufletul unor persoane!

| DWDT a răspuns:

Ascult absolut orice gen de muzica (chiar si manele si populara dar la petreceri, nusti, botezuri, chefuri), in general prefer trock, rock, hip-hop, disco, pop, dance, RnB, slow, folk. Iubesc, ba chiar ador muzica veche '90,'80,'70. Imi place foarte mult Bon Jovi si Chameleon Circuit si Voltaj. Dintre formatiile folk imi place foarte mult Emeric Set, o formatie clujeana. Ma plictisesc repede de unele melodii. Imi place si Misty (ciudatlaughing ).

| MauiNight a răspuns:

Ascult toate genurile in afara de manele si populara.
Melodia mea preferata momentan este : Morgan Heritage - Tell me how come
Formatia mea de preferata este Flipsyde.

| Norvegianul a răspuns:

Ascult cel mai mult dsbm, trupa preferata e Hypothermia.
http://www.youtube.com/watch?v=l36Q8t1IQVo&feature=related

| Jane_6633 a răspuns:

Eu ascult rock, dar nici chiar metal. Bon Jovi, Nickelback, Scorpions, Guns, 3dg, Nirvana, Green day, unele piese de la Metallica (si nu ma refer doar la Nothing else matters, melodii gen One, Master of Puppets, Unforgiven) și multi alții. Sincer eu ascult rock fiindcă inteleg versurile (stiu binisor engleza) si chiar vad ca rock-ul este ceva cu mesaj. Si mai ales in ziua de astăzi când nu prea se mai pune baza in instrumente și talent eu prefer sa ascult muzica anilor '80 și '90 care chiar era muzica, nu doar zgomot.
Fiecare cu părerea și gusturile lui.

| NamelessHuman a răspuns (pentru Jane_6633):

Draga Jane, Mi-ai citit complet gandurile! Aceleasi trupe vroiam sa le mentionez si eu! Sincer, m-am saturat de atata Justin Bieber si Hanny Montany. Nu o spun cu rautate si nu ii urasc pe fanii lor. Doar ca asta e parerea mea, anii '80-'90 au fost superbi. Pacat ca nu i-am prins! Pe langa acelea, sa nu uitam de Linkin Park, Rammstein, Alice Cooper, Deff Leppard, AC-DC si, cum ai zis si tu, multi altii.
O seara buna si chiar ma bucur ca cineva inca asculta bijuteriile anilor '90, dar si cele mai recentehappy

| Jane_6633 a răspuns (pentru NamelessHuman):

Ma bucur ca mi-am regasit si eu cateva din formatiile preferate in comentariul tau happy.