| BlackRainbow a întrebat:

Ce gen de muzica, credeti ca este cel mai ascultat in Romania? [ am citit undeve ca 99% dintre romani iubesc manelele phbbbbt]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zicem ca facem un sondaj si intrebam niste oameni, acei oameni reprezinta 100%, din acei oameni 99% asc manele. poate Băse a intrebat in anturajul lui rolling on the floor. eu nu ascult, nici pe furis, cum fac unii. Un sondaj in anturajul meu + pers pe care le cunosc, admir, respect ar fi 85% nu manele si 15% da. dance, trance, house, club, r&b, rap si pop uneori.

23 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Perle de ale lui Basehappy
Eu cred ca muzica de clubareala este cea mai ascultatahee hee

| anad a răspuns:

Eu nu ascult manele si nu asculta aproape nici una din persoanele apropiate(vecini, prieteni, rude). Este exagerat acest procent. Putini tineri cred ca le asculta.

| lilboutique a răspuns:

Pai depinde, la oras mai nou se asculta toate astea house de apar acum. La tara se asculta populara. unora le mai plac si manelelehappy

| LuS[z] a răspuns:

Da din sondajul lui Baselaughing
Nu e adevarat.in ultima vreme a prins foarte mult house-ul nu cred ca e un gen majoritar mai degraba sunt genuri majoritare cum ar fi house rock si din pacate manele...

| poesia a răspuns:

Nu se poate sa fie 99%. Sunt de parere ca romanii s-au mai desteptat cat de cat.
Eu prefer muzica de calitate, nu stiu de ce multe persoane mi-au zis ca se regasesc in manele, e inadmisibil.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Http://sondaje.itbox.ro/social/ce-muzica-asculti.html
alege una eu. am ales hip-hop si surpriza pe primul loc manelele!

| shooby94 a răspuns (pentru AndreeaSiAndra):

Acum pe primul loc se pare ca este Hip-Hop-ul

| Klara a răspuns:

Se poarta astea, Inna, Play'n'win, Lady Caca... laughing

| camelia1812 a răspuns:

Probabil o fi asa.eu una nu suport manelele asa ca sigur nu ma numar printe cei 99% carora le plac

acum fiecare cu gusturile salebig grin

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Din pacate eu cred ca majoritatea asculta manele! Jalnic.

| Đοαr eu şi ατâτ ♥ a răspuns:

Urasc manelele >:p

mai fain ii rock \m/ si hip-hpo love struck

| Mya a răspuns:

Nu exista un procentaj atat de mare cu cei carora le plac manelele! Sunt atatea alte genuri, cum s-ar inghesui intr-un singur procent? Numai cei de pe TPU daca ii adunam, l-ar depasi!hee hee

| deffect a răspuns:

Asa-i, apoi hip-hop si rock happy

lolita
| lolita a răspuns:

Asta nu este adevarat, gandeste-te ca din toata populatia Romaniei fac parte copii 0-10 ani si varstnici de la 60-90-100 de ani, tu chiar crezi ca bunica iubeste manelele, sau un copilas de 3 ani? se poate spune ca un procentaj "X" dintre tineri asculta manele nu 99% din populatia tarii. probabil pop, dance, hip-hpo, manele, rok, populara etc. m observat ca in genral doar la petreceri se asculta manele si nu in fiecare zi.

| evoke a răspuns:

Da...cred ca manelele :-& laughing
Oriunde ma uitp strada vad p cate unu cu manelele laughing

| cslx a răspuns:

Prostiioh go on
eu nu ascult manele! ascult ce suna bine, rock, punk, house, dance, blues, dubstep.
manele nu asculta numai taranii si tiganii, dar ma rog, fiecare cu gusturile lui.
si raspuns la intrebare: se asculta de toate! dar in special rock \m/

| sergiuflore a răspuns:

Eu nu cred ca 99% din romani asculta manele. Mai nou muzica rock e cea mai ascultata peste tot. Chiar si in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi, nu stiu daca in Romania, dar, Rock-ul,, domina" LUMEA in anii '60, '70 si mai ales '80. Acum, nu e la fel de ascultat, deoarece, a murit acum mult timp. Hip-hop-ul e okay, foarte ascultat in Romania si mai rar gasit in alte colturi ale Europei. Doar in S.U.A mai gasesti puhoi de hip-hoperi ca in Romania. Hmm... Cred ca mai mult de 50% din romani asculta manele, dar nu cred ca 99%.

| shooby94 a răspuns:

Parerea mea e ca Hip-Hop-ul si rock-ul se asculta cel mai mult...mai ales Hip-Hop-ul datorita lui Doc, Deliric 1, VD, Cedry2k, Carbon, Dragonu, Aforic, Alan si Kepa, si lista continua

| SkateNinja3k a răspuns:

Rockul e la puterebig grin brokencyde e forta/m\

| gyna_9154 a răspuns:

Adevarul este ca cu toate ca multi urasc manelele... ele sunt ascultate in proportie de 99%sad. insa la noi in sc se aculta genuri preqm hip-hop house (toate genurile dar deloc manele)

| Alexandra_Borchina_1990 a răspuns:

In Romania, se asculta manele, Inna si restul,...dar suntem prea redusi sa promovam Trance-ul.( sunt fana trance: Armin van Buuren in special)happy

| valy96 a răspuns:

Faza cu 99% dintre romani sunt manelisti e a lu' Base...eu cred ca cele mai ascultate genuri suntbig grinance, house, rock si hip-hop