| Ioananmt a întrebat:

Ce informati stiti despre demi lovato si selena gomez?

Răspuns Câştigător
| Mirco a răspuns:

Demi lovato---- Demetria Devonne "Demi" Lovato (nascuta la 20 august 1992) este o cantareata si actrita americana. Este cel mai bine cunoscuta pentru rolul lui Mitchie Torres, o fata de 14 ani cu sperante de a deveni cantareata, din "Camp Rock" in care a jucat alaturi de Joe Jonas. Ea are o cariera solo de muzica si a lansat si albumul ei de debut "Nu uitati" care a iesit din 23 septembrie 2008. S-au vandut peste 89 000 de copii numai in prima saptamana.Demi Lovato s-a nascut in Dallas, Texas, parintii sai fiind Patrick si Diana Lovato. Are doua surori: una care este cu 5 ani mai mica si de asemenea cantareata si actrita si cealalta care este cu 10 ani mai tanara. A inceput sa cante si sa danseze de la o varsta frageda, 6 ani, cand si-a inceput cariera muzicala.

Selena Gomez a fost nascuta si crescuta in Grand Prairie, Texas. Mama ei Amanda, (adesea cunoscuta sub numele de Mandy), Cornett este o italianca din Dallas, Texas si tatzl ei, Ricardo Gomez, este din New Mexico. Mama Mandy a nascut-o pe Selena cand avea 16 ani, parintii ei divortand in 1997. Aproape 10 ani mai tarziu s-a recasatorit cu Brian Teefy. Selena este cunoscuta pentru rolul sau ca Alex Russo din serialul 'Wizards Of Waverly Place' si ca Mary din 'Another Cinderella Story'. Selena a semnat un contract cu Hollywood Records chiar inainte de cea de-a 16-a aniversare a sa. Albumul este asteptat in vara anului 2009.
Selena Gomez este cea mai buna prietena a lui Demi Lovato cu care are un spectacol pe Youtube numit "The Demi and Selena Show". Are 4 catei: Chip, Willy, Fina and Wallace, primul fiind adoptat dintr-un adapost de animale. Este o mare fana a lui Johnny Depp, totusi modelul ei fiind Rachel McAdams.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demi lovato afost cu joe jonas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca demi s-a despartit de joe asa ca nu te mai da mare ca nu sti