| dolce_6727 a întrebat:

Cati frati are Selena Gomez si Demi Lovato? Ce mai stiti despre ele?

Răspuns Câştigător
| ViseColorate_6532 a răspuns:

Selena Gomez:
Selena Marie Gomez (n. 22 iulie 1992) este o actriţă şi cântăreaţă americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story şi Programul de protecţie al prinţeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records şi a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story şi Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009.
Părintii ei Ricardo Gomez şi Mandy Teefy divorţează atunci când ea avea cinci ani; mama sa s-a recăsătorit în 2006, cu Brian Teefy. Gomez, a fost numită dupa cantareata Selena Quintanilla. Tatăl ei este de origine mexicană şi mama ei este de origine italiană de aici se vad frumoasele trasaturi.Mama sa care era actrită, a servit ca ideal pentru fetita care a mers si ea pe aceasta cale.
Nu are frati

Demi Lovato:
Demetria Devonne Lovato Hart, cunoscută sub numele Demi Lovato (n. 20 august 1992, Dallas, Texas) este o actriţă şi cântăreaţă americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers. Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89.000 de exemplare vândute în prima săptămână. Artista şi-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 şi s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziţia fruntaşă în clasamentul american al albumelor.
Are o sora Dallas Lovato.

Sper ca ti-am fost de folos :*

2 răspunsuri:
| Vaneessaa1997 a răspuns:

Da pai asta am citit si pe net...aceleasi informatii, deci mai bine cauti pe net decat aici si ai mai multe informatii