| deejay a întrebat:

Ce inseamna cuvantul cocalar si dc este folosit atat de des?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Well...
Cocalar = Omul care poarta tricorui gen " sunt boos" sau "Gigolo 2000$" Sau are o masina super BOMBA si mere cu viteza mare. dar ascultand manelesad
Se da jmeker cu cea ce detine' Adica muschi, masina, femei (dar creier nevoie)
Cocalaru e acela care se mandreste uneori cu cea ce nu are'
Orcum sunt sute de kestii.care nu trebuiesc facute sa nu pari cocalar...
sa nu indoi pantaloni. sa nu porti tricouri (am zis mai sus)
Sa nu ai idd gen Alex_boss sau stefan boss sau etc
sa nu contina cuvantu BOSS sau boos
E de prost gusthappy

9 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Cocalar/manelar.cocalari sunt persoanele care asculta manele.De ce e folosit asa de des? Ca sunt multi care asculta manele happy

| kytty a răspuns:

Se recunoaşte, de obicei, după freza plină de gel, lanţuri groase de tinichea la gât, tricou mulat şi bineînţeles roz inscripţionat cu „De puta madre" sau „Gigolo Italiano 800$"

Cocalarului îi place de obicei să se pozeze în oglindă şi apoi să posteze pozele pe contul lui de hi5, plin de sclipici şi steluţe.

Spre uimirea noastră ştie să folosească tehnica modernă foarte bine, reusind să prelucreze foarte artistic pozele, adăugându-le cu mare măiestrie o grămadă de steluţe, inimioare şi texte inteligente. Foloseşte Yahoo Messenger pentru a ţine contactul cu membrii haitei şi pentru a da cât mai multe massuri din ce în ce mai idioate. Deşi în aparenţă animal inteligent, cocalarul nu ştie să se exprime decât prin fapte. O caracteristică aparte a cocalarilor este folosirea cratimei când nu trebuie sau acolo unde nu ar fi trebuit să existe niciodată: î-şi, face-ţi, etc.

Poartă în permanenţă ochelari de soare, chiar şi noaptea şi bineînţeles telefonul mobil de ultimă generaţie cu care poate reda în difuzor sunete percepute ca noi oamenii ca nişte zgomote ciudate, dar care pentru cocalar reprezintă „alinarea sufleţelului".

Cocalarul umblă în haită, manifestându-se destul de zgomotos la apariţia femelei, denumită şi piţipoancă sau prinţesă.

| pauladrian a răspuns:

Cocalar = rrom bisnitar, smecheras de cartier, rrom de cea mai joasa speta...asta scrie in dex, de fapt cocalar inseamna om naiv care se lauda singur si care vrea sa fie mereu in centrul atentiei, care isi arata prostia in public, incult...si altele.

| smooky a răspuns:

Www.cocalari.com...ai acolo cocalari cati vrei si cati nu vrei

(sper ca nu am incalcat vreo regula)

| blablablaa a răspuns:

Un cocalar.este un om care nu are educatie...este o rusine pentru Romania, toti manelistii, sunt niste animale...sincer,cred ca ar trebui impuscati!

| zer0 a răspuns:

Cauta pe googlelaughing o sa gasesti multe despre specia astabig grin

| Teutza98 a răspuns:

Eu stiu ca acest cuvant inseamna un om care asculta manele, este nepoliticos si vorbeste urat. Sincer, chiar nu stiu de ce este folosit des.
Sper ca te-am ajutat!

| andreivmarin a răspuns:

Cocalar: nesimtit, individ care ar face orice pentru a fii in centrul atentiei, este folosit pentru ca sunt muuuuulti cocalari in romania uita-te in jur