| laura_2327 a întrebat:

Ce inseamna cuvantul :"'pipita" cocalar?big grin

9 răspunsuri:
| ioanaa a răspuns:

Impreuna? ma gandesc ca poate fi o "pitipoanca" ce asculta manele laughing

| anonul a răspuns:

Iti spun eu, un cocalar e un tip (snob) ce asculta manele, are haine scumpe telefon de peste 1500 ron, prost de da in gropi, se crede tare dar daca te strambi la el...gata a facut in pantaloni, se crede smecher si injura mereu dar de fapt e un mielusel...etc ii gasesti pe toate strazile rolling on the floor big grin

| RamonaMn a răspuns:

Mergi in Bamboo smugsmugsmug

Acolo ii intalnesti smug

Succes! happy

| aumih16 a răspuns:

Pipita e o pitipoanca sau ceea ce se numeste in engleza bimbo e una cu sanii mari buzele mari fundul mare de obicei e una blonda dar poate sa fie si roscata sau bruneta! de se vrea femeie adevarata! iar un cocalar e unul asa mai smecher cu lanturi la gat cercei! de se vrea barbat adevarat! doamne ce specimene! parca au pasit acum pe pamant! dintr-o data asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alai barosan cu haine scumpe nu cocalarlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna cuvantul denisa de unde apare si cine la inventat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are mai multe intelesuri big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe de parte cea mai buna descriere a cocalarului: http://lacucmuc.blogspot.com/2010/11/semnificatia-cocalarului.html