| Aiicha a întrebat:

Ce loc ocupa muzica in viata ta? Cat de mult conteaza pentru tine?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Un loc primordial, cred că o pot nominaliza printre cei mai buni prieteni. Îmi poate fi alături atât în momentele de bucurie cât şi în momentele de tristeţe. Muzica după mine este un balsam al sufletului.
Ascultând o muzică bună poţi da frâu liber fanteziei şi te poţi lăsa purtat de valurile ei, departe, departe de lumea dezlănţuită.
Muzica de fapt este omniprezentă în viaţa fiecăruia, cu voie sau fară voie. O să fiu puţin sarcastic aici, dar la fel de adevărat este că muzica ne însoţeşte de la vârste fragede cu acel cântec de leagăn, până în ultimele momente ale prezenţei noastre pământene, cu acel marş funebru.
Audiţie plăcută! Arthur.

13 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu pot spune că îi atribui un loc. Dar mereu ascult ceva indiferent. Dacă nu aud muzica parcă ceva lipseşte. Sunt unele melodii care îmi aduc aminte de anumită perioadă din viaţă. Mă ajută să fac o rememorare a unor evenimente, îmi transmit anumite stări, care le-am avut în clipa respectivă! Contează mult pentru mine! Baftă!

| Floreenofficial a răspuns:

Foarte foaaaaaaaaaaaaaaaaaarte mult! Ascult cam 100 de melodii pe zi. E naspa cu scoala.Ca pierd atata timp degeaba si n-am timp.In timpul scolii ascult cam 20 melodii pe zi si alea pe fuga. sad
Profit de vacantaaaaaaaaa!

| LostInDreams a răspuns:

Locul 1 clar.Merg pe motto-ul "no music, no life". Este o parte din viata mea.Ascult muzica cred ca aproape non stop.Bineinteles ca muzica care imi place mie, muzica de buna calitate, facuta cu suflet si cu cap, nu o sa-mi placa niciodata manelele sau melodiile cantate dar de dragul de a canta ori pentru bani.Adevarata muzica merita mai mult decat ascultata, merita simtita si traita.

| psiholoaga a răspuns:

Destul de important. Nu as spune principal, dar pe-acolo. Ascult muzica toata ziua, indiferent ca lucrez, citesc, invat ceva. Am mp 3 player si in majoritatea plecarilor de-acasa nu imi lipseste din buzunar. O folosesc si in terapie destul, oamenii intra mai usor in contact cu ei daca au un fond muzical care sa ii ajute. Ca sa nu mai spun de cantatul la dus, cand gatesc sau fac curat...

| TheToxicNightmare a răspuns:

Un loc destul de distractiv.

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Of...nici nu stiu ce sa zic! pur si simplu nu pot sa traiesc fara muzica.nu neaparat sa o cant... dar stiu ca acum de curand am fost 1 singura zi plecata de acasa si nu am ascultat nici macar o melodie preferata si simteam ca innebunesc:straight facestraight face pare ciudat dar da! nu pot sa traiesc fara muzica! in viata ta ce rol are?

| mihaibrasov a răspuns:

Nu sunt obsedat de muzica, dar daca nu ascult muzica ce-mi place mie 2-3 zile ii simt foarte tare lipsa. Deci nu pot trai fara Goo goo dolls sau Damien Rice.

| JustMe a răspuns:

Nu cred ca as putea trai fara muzica. Multi zic ca sunt prea obsedata de muzica, dar eu pur si simplu ador muzicalove struck Nu as putea trai fara ea, deci ocupa un loc ft ft important.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Muzica ocupă un loc foarte important în viața mea deoarece în funcție de starea pe care o am ascult un anumnit fel de muzică. Dacă asculți muzică atunci când ai probleme, ea te ajută să găsești rezolvare la acea problemă. Când asculți o melodie care îți place, te regăsești și te calmezi! Parcă ai fi în cadrul în care s-a întâmplat acea problemă și găsești rezolvarea, replica și gestul necesar pentru a rezolva tot. Eu, când veneam nervoasă de la școală, mergeam în camera mea și puneam muzică vioaie. Și parcă deodată eram în curtea școlii și îi spuneam persoanei care m-a supărat replica potrivită!
Dar muzica îți dă și optimism! De aceea te ajută să te calmezi și să vezi totul în roz. Deci muzica este foarte importantă pentru mine și va fi mereu! Dar pentru ca efectul magic al muzicii să aibă efect asupra ta, trebuie să știi să găsești genul potrivit de muzică pentru starea ta!

| sandy a răspuns:

Ascult muzică de dimineaţă până seara(Locul 2)

| Stefania a răspuns:

Un loc foarte foarte importantlove struck, daca nu ascult muzica o zi simt ca morsad. Pentru mine muzica conteaza ffff mult pentru ca mereu ma ajuta sa trec peste lucrurile mai grele ale vietii.Cand e vorba de dragoste e mai bine sa ascult melodii fff suparatoare "triste" pentru ca ma linistesc si plang pana nu mai pot si dau afara din mine durerea si merg mai departehappy. Sper ca esti de acordbatting eyelashes
kiss

| Eu.si.atat a răspuns:

Un loc destul de important, deoarece aproape intotdeauna ascult muzica.\:d/

| Lacramioara7531 a răspuns:

Ocupa un loc important, cel putin asa cred.pentru ca at cand sunt melancolica.ascult muzica si ma linisteste.eu cred ca fara ea.ar fi un haos in viata noastra...am simti cum ca ne-ar lispi ceva.si nu cred ca ar putea fi inlocuita de un alt lucru.winking:*