| XatomisX a întrebat:

Ce muzica ascultau parintii vostrii?

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
muzica difuzata la TVR la acea vreme..gen..Floarea din gradina/Steaua fara nume/ si divertismentul acelor vremuri care era destul de minunat si de bun gust.
O seara frumoasa sa aihappy

| Purgatoriu a răspuns:

Mama asculta chestii gen Roxette, A-ha, Madonna, Depeche Mode, Scorpions, Queen, Enigma, Pink Floyd, P! nklaughing
Iar tata mai mult rock si muzica in voga pe vremea aia.

Sunt extrem de dezamagita de ei ca nu ascultau David Bowie si The Cureno talking

| Vans a răspuns:

Muzica care era în vogă pe vremea aia.

| KristalPop a răspuns:

Nu am să mă laud cum fac alţii că părinţii ascultă numai rock şi metal.
Părinţii mei au fost, sunt şi vor fii nişte ţărani cu acte în regulă care ascultă doar muzică populară. Şi nu mi-e jenă să spun că şi eu sunt tot un ţăran provenit dintr-o familie de ţărani.
Iar cei ce sunt ofensaţi când sunt făcuţi "Ţărani" sunt nişte imbecili proşti care nu au fost la şcoală şi nu ştiu pic de istorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzică bună și în vogă pe vremea aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ascultă muzică clasică iar tata ascultă rock şi metal.

| FearOfTheDark a răspuns:

Tata asculta rock si uneori metal si mama asculta pop si uneori rock.

| andipd a răspuns:

Muzica usoara de pe atunci. Artisti care in ziua de azi nu ii mai vezi asa mult. Din pacate trebuie sa o ascultam pe Inna, Alexandra Stan si toate mizeriile romanesti.

| tsunami11 a răspuns:

Mama nu stiu ce asculta insa tata asculta good old rock si acum trash metal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru tsunami11):

Thrash!*

| QueenOfSpades a răspuns:

Ascultau ce ascultă şi astăzi.
Classic rock, metal ( thrash-ul gen Metallica predomină ), ceva jazz, country şi pop din '80.

| AndreeaE a răspuns:

Hmm, mama and tata tot timpul alege muzica clasica [ rock classic] si toate astea ce contin pian si chitara + tobe

| AlinaVladutzuDragutzuGherman a răspuns:

Coco Jumbo si e faina! Nu stiu ce gen de muzica este big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinaVladutzuDragutzuGherman):

(Euro)Dance. 90's, pop.