| TeoPT a întrebat:

Ce părere aveți voi despre Avenged Sevenfold?

Aș vrea să vă susțineți părerea cu argumente, mai detaliat și în cunoștiință de cauză.

Dacă știți doar 1-2 melodii de la ei, nu mai răspundeți. thinking

5 răspunsuri:
| Downfall a răspuns:

Sunt destul de buni ca trupă. Apreciez la ei mai ales intrumentalul (au avut şi un toboşar destul de bun) şi de asemenea au şi unele versuri care chiar imi plac.
Obişnuiam să-i ascult mai mult, dar recunosc că de ceva timp nu i-am mai prea ascultat

| Vegah a răspuns:

Trebuie să recunosc că ceea ce m-a făcut să ascult AX7 au fost criticile des întâlnite pe forumuri. Am zis că nu pot fi aşa răi precum zic unii, aşa că am ascultat nişte melodii.
Ce să zic, mi-au plăcut, dar nu într-un mod special, nu m-au făcut să vreau să-i ascult în continuare, aşa că m-am limitat la doar câteva melodii.
Există oameni care urăsc orbeşte o trupă, ei neştiind nimic despre ea, sunt hateri doar fiindcă e la modă să nu fii de acord cu nimic şi să zici că o trupă e bună doar dacă e de technical death metal.

| Ghost_8628 a răspuns:

Ii ador, sunt cei mai tari ador melodiile lor imi pare rau de pierderea tobosarului lor in 2008. As vrea sa vin in Romania daca auzi ceva contacteaza-ma... R.I.P Jimmy

| skyli a răspuns:

Ascult Avenged Sevenfold de mult timp..parerea mea este ca sunt geniali privind muzica profund nu doar ca simple sunete. compozitiile sunt incredibile..si sa nu uitam de Golden God Awards 2012 datorita caruia au titlul de Best live band.dar asta nu este de acum din 2012. ei canta foarte bine live de ceva ani (vezi concertul din LBC). PS: cred ca este una dintre cele mai bune trupe a generatiei lor si a momentului. happy