| nyancat118932 a întrebat:

Ce parere aveti de chitara asta? Pentru rock/metal.

http://www.mcmusic.ro/......grx20.html

Sunt incepatoare, e prima mea chitara asa ca am zis sa imi iau ceva mai accesibil. Poate imi dati si niste amplificatoare pentru mai tarziu cand o sa mai strang bani, pana atunci o conectez la pc.

Merci anticipat.

3 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Nu-l lua in seama p-ala... vrea doar sa-si vanda chitara laughing
Fender squier suna ca pl daca vrei sa bagi o distorsie mai "vie", la ce doze anorexice are...
Ii foarte bun ibz-ul ala...am avut si eu una

| SweetSacrifice a răspuns:

Am un ibanez. Este bun si sunt multumita de el, dar sa stii ca profesorul meu de chitara a zis ca e prea mare pentru mana mea si mi-ar trebui ceva mai mic. Depinde si de mana ta, e o chitara buna pentru incepatori. e mai greu de acordat deoarece are Floyd Rose insa. Ti-as recomanda un Ibanez fara Floyd Rose.

| Starla14 a răspuns:

Hei amice, toate chitarile ieftine la metale nu sunt potrivite, doar cele pe care deja apar dozele EMG sunt bune pe metale. Oricum nu iti recomand ibanezurile din seria gio pentru ca pe ele sunt cele mai proaste doze, lemn, si multe alte. Oricum pentru prima chitara ti-as recomanda asta http://forums.rgc.ro/......a-fender/, este a mea, mint condition, daca te intereseaza trimite-mi un mesaj pe TPU orcium, daca nu o vrei pe amea iti recomand sa iti iei dintre firmele aceste : ARIA, Squier, Epiphone, sau ltd numa ca acelea sunt mai scumpe