| baifrate a întrebat:

Ce parere aveti de evolutia muzicii in ultimii ani?

Răspuns Câştigător
| buzzy90 a răspuns:

Unele genuri (deep house, rock, trance s.a.) chiar au avut parte de o evolutie, desigur mai ales din partea artistilor deja consacrati, insa genuri precum dance-ul din Romania, pop-ul sau altele au involuat mai degraba

6 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Evoluţie? Nu prea se poate vorbi de aşa ceva dacă privim treburile la scară largă. De evoluat, au evoluat doar anumite scene închise de subgenuri de muzică în ultimii ani, deşi ăstea sunt extrem de puţin cunoscute publicului.

| logatcamembru a răspuns:

PRAF.in Romanialaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica nu a evoluat în niciun fel în ultimii 10-11 ani. Din contră chiar, a involuat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi se pare ca a evoluat, ba din contra.Se mai face muzica buna si astazi, dar doar de cei care faceau muzica buna si in trecut, in rest..suntem invadati de pop-ul asta comercial si de cantaretii de peste noapte.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

In Romania a fost mereu muzica de rahat comerciala... acum vad ca au mai aparut trupe rock precum Trooper sau Truda, insa si Holograf, Iris sau Proconsul se tin foarte bine.
Pe plan mondial pot spune ca au aparut artisti tampiti, care canta 2 versuri intr-o melodie de 3 minute... aici ma refer tot la melodiile comerciale.
Rock-ul mi se pare cea mai tare muzica din prezent, sper ca si din viitor. Pur si simplu asta imi place.
In rest: f*ck off.

| baifrate explică:

Mda..cam de aceeasi parere ca si voi sunt si eu.