| Mihai87 a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care asculta manele?

10 răspunsuri:
| JoeTPU a răspuns:

Sunt liberi sa asculte ce vor, cu toate ca nu e gustul meu, chiar nu imi place muzica asta :-|.Dar in general tiganii asculta manele.
Succes! happy

| Wøodenpints a răspuns:

Ar trebui să am o părere despre ei?
E dreptul lor să aleagă ce fel de zgomote doresc să le lovească timpanul.
Atâta timp cât nu o face în public și nu mă obligă și pe mine să-i ascult muzica, e ok. E-am nimic cu oamenii pentru că ascultă altceva decât mine. Ar trebuisă fiu idiot să am ceva cu ei doar din cauza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pasa mult prea putin de ei ca sa mai am si o parere. Omul este liber sa asculte ce vrea cat timp nu ii obliga involuntar si pe altii sa o faca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie manelistii imi creeaza o parere foarte proasta.E adevarat ca manelistii sunt inculti. Daca le zici de muzica buna, de exemplu rock, o sa iti raspunda ca nu ii suporta pe aia urland(cam atat inteleg ei din muzica rock).Un coleg de clasa de-al meu si-a luat carnetul de sofer de curand.Se plimba cu masina cu geamurile deschise si manelele cantau la maxim.Acum nu mai face asta pe motiv ca isi facea reclama proasta(si-a dat si el seama).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai majoritatea astora pe care i-am vazut ca asculta manele sunt doar niste forme defecte de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că nu știu ce-i aia muzică și nici nu vor știi vreodată.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

E şmecheri tare nenii.

| Fantastic7 a răspuns:

Nicio părere, cu toate că până acum toţi maneliştii sau manelistele pe care i-am întâlnit erau nişte cimpanzei retardaţi sau nişte proaste sinistru de c...e.

| Radeas1 a răspuns:

Pai, am o parere ca sunt prea civilizati, ca asculta numai : "Hauleuuu, dusmanii mei, calcaia'r cizma pa ei", dar cum or fii ei, doar generatia asta, 40 de ani in sus, mai exista persoane care asculta manele, dupa parerea mea. Hai sa ma dau exemplu pe mine : Eu am 21 de ani. Mie nu imi plac manelele, mie imi place rapp(Parazitii si BUG Mafia), rock mai rar (Skillet, Three Days Grace, Nirvana). Apropos Counter702, si daca le spui de rapp, spun ca ala nu e civilizat, ca e despre viata de cartier
dar manelele voastre ce p****a mea sunt? Ca sa fiu sincer, nu, nu ascult B.U.G mafia cand conduc cu geamurile deschise, iar cand sunt cu cineva care nu ii place genul, dau pe radio mai bine, pentru ca nu la toti le convine sa auda (zicem fata'n fata") : Partea buna, partea buna e ca tu ma sugi de ***, partea rea, partea rea, e ca acum imi bag p**la in gura ta", stiu ca unii nu suporta genul si eu nu sunt nesimtit ca sa dau la maxim si sa si mai deschid geamul, iar cand sunt cu cineva in masina care nu suporta muzica, o opresc sau o pun pe radio, dar cand vezi cate un manelist care trece pe langa tine cu geamurile deschise si cu sonorul la maxim iti vine sa ii dedici lui melodia fata'n fata.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

O părere foarte proastă. Nu au gusturi bune în muzică, aleg melodii de cea mai proastă calitate, ca să spun așa. În general, manelele au ca subiect banii, viața, femeile, băutura etc. și de aceea sunt ascultate de un număr incredibil de mare de oameni fără calități muzicale, care nu sunt în stare să înțeleagă mesajul unei melodii rock, de exemplu. Îmi amintesc că odată, în clasa a cincea parcă, am avut o discuție cu doamna profesoară de muzică în legătură cu manelele; de ce sunt atât de ascultate. Ele sunt și ușor de fredonat și de reținut, nu trebuie să ai nici voce și nici ureche muzicală să le cânți. Însă tot nu înțeleg de ce ai asculta așa ceva. De obicei ascultătorii de manele sunt inculți. Este un site de descărcat melodii, waptrick, pe care îl frecventez. La categoria "cele mai descărcate (în România)" sunt numai și numai manele. Eu pur și simplu nu le suport. Dar cine suntem noi să-i judecăm? Să asculte ce vor. Numai să nu ne deranjeze cu "muzica" lor.