| AndaMrr a întrebat:

Voi ce parere aveti despre cei care asculta manele?

18 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nu prea-mi pasa, atata timp cat nu sunt nevoita sa ascult asa ceva.

| FadetoBlack a răspuns:

Nu-mi pasă.

| MiyakoSaki a răspuns:

Nu inteleg engleza si asculta manele, asta asa ca sa nu fiu o persoana nesimtita happy

| Digital112 a răspuns (pentru MiyakoSaki):

Adica muzica in engleza este egala cu manelele?

| MiyakoSaki a răspuns (pentru Digital112):

Adica tu=mai citeste raspunsul inca o data..nu vreau sa-mi bat capul cu tine, stiu ce am zis

| sublime89 a răspuns:

Ei reprezinta tot ce-i mai rau in tara asta. Daca ar fi sa faci un top cu cei mai prosti oameni din Romania, cei care asculta manele ar fi pe primul loc detasat.

| CoquineNoire a răspuns (pentru sublime89):

Sa mori tu.
deci tu accepti in jurul tau oameni inteligenti, presupun, ca tot te dai inteligentul lui peste prajit, parcurgand mai intai si analizand minutios genurile de muzica pe care le asculta acei oameni?
tu dupa muzica pe care o asculta X il accepti ca fiind un om inteligent sau nu?
un om cu care ai ce vorbi, avand cu acesta o chimie foarte buna, dealtfel, in ceea ce priveste conversatia si multe altele ce se trag de aici, este automat respins din cercul tau arfisto-filosofico-frustrato-creier neted doar pentru ca asculta manele?

| CoquineNoire a răspuns (pentru sublime89):

Nu am nicio parere, nu-mi aleg prietenii sau anturajul dupa muzica pe care o asculta, si nu pun etichete stupide in ceea ce priveste gusturile muzicale.

| sublime89 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Exact. Eu n-am avut niciodata un prieten care sa asculte manele. Mi se pare interesant cum de fiecare data cand scriu ceva rau despre manele si manelisti pe site-ul asta, cineva se simte ofensat. Ma asteptam sa se intample la fel si de data asta. Pana la urma, traim in tara a carei capitala e totodata si capitala internationala a manelelor. Nu e de mirare, si nu e nicio coincidenta nici faptul ca traim si intr-o tara cu un nivel intelectual foarte scazut, si una care se afla in top 5 pe lista celor mai religioase si superstitioase tari din lume.
Tu asa vorbesti de parca n-ai auzit niciodata cam ce "mesaje" sunt in manelele astea. Ce fel de oameni sunt cei care gusta astfel de versuri? Doar intregi la cap nu pot fi.

| CoquineNoire a răspuns (pentru sublime89):

Al doilea reply nu e catre tine.
nu se simte nimeni ofensat, ma iau de cine am eu chef, mai ales de ipocriti, de mancatori de rahat, de aia cu morcovul in dos si de aia care generalizeaza.
tu ai generalizat, i-ai facut prosti pe toti cei care asculta manele.
capitala internationala a manelelor zici...nu uita ca manelele sunt inspirate din repertoriu grecesc, arab, si din altele.
sa nu uitam ca actori si alti straini de la Hollywood au fost placut surprinsi de muzica noastra, printre care si manele.
eu personal tolerez mai bine o manea decat vomele care se dau la radio.
spre deosebire de ce se da la radio, o manea are linie melodica, ce se da la radio sunt niste balmajeli imbecile fara noima, fara un instrumental ca lumea, o manea are diversi instrumentisti, asa cum canta ei despre bani, fete si iubire, bah, are sens ce fac ei.
au bani, de ce sa nu se faleasca? bravo lor.
au pasarici in jurul lor, de ce sa nu se faleasca?
sunt oameni carora le place sa se distreze, asa, inculti sau fara studii, atentie! cum sunt catalogati de oameni ca tine.
asta nu inseamna ca numai cocalarii sau pitipoancele asculta manele.
legat de mesaje, cum am zis si mai sus, eu poate ascult ca suna bine, mi se rupe de mesaj...si in afara de asta, exista manele frumoase, ma refer la alea vechi.
la un party merg, la un cui merg, depinde de dispozitie.

dar... whatever.

| Duucu a răspuns:

Misto musica, adica fiecare asc ce vrea.

| fadnox a răspuns:

N-am

| Bøøgey a răspuns:

Cre ca ie si iei niste suflete.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Gusturile nu se discută.

| Guti14Haz a răspuns:

Eu le zic "maneliştilor". Dar oricum la petreceri asculţi manele...

| BlackWaltz a răspuns:

Desi nu-mi plac majoritatea genurilor care se asculta foarte mult acum, nu judec persoanele dupa preferintele muzicale pe care le au. Mai sunt si oameni acceptabili care asculta si manele printre altele. Degeaba asculti cea mai buna muzica, daca nu respecti gusturile si nu-ti argumentezi opiniile. Si mie mai imi place sa glumesc pe seama muzicii pe care o consider proasta dar o fac in circumstante in care stiu ca nu agasez pe nimeni.

| danyel2012 a răspuns:

Nu-i condamn, este un gen pe care multi il asculta, unele piese sunt frumoase

| BBnothing a răspuns:

Pai uite cum sta treaba.Eu una,iubesc Trap-ul si piesele de dragoste ( doua chestii total diferite,stiu ) si cand sunt acasa,la propriul meu calculator nu ascult manele pentru ca nici nu vreau,nici nu stiu cum se numesc.Dar,spre deosebire de altii,care se jura pe toti Sfintii, toate rudele si toate culorile ca nu suporta menelele si ca nu asculta niciodata asa ceva, nu ma hlizesc si nu fac crize la un chef cand aud cate o bomba sau ceva laughing. Bine, asta nu inseamna ca nu ma dispera cocletii aia care scuipa seminte si asculta in plina strada la telefon manele. Daca ai casti, poti asculta ce doresti tu.Si banuiesc ca stii vorba aceea despre menelisti : "Multi asculta, putin recunosc!"