| Dallly a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care asculta foarte multe manele?

19 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nici n-ai ce discuta cu ei.

| Alexandru a răspuns:

Genul de muzica pe care il asculti poate fi un bun semn al caracterului si personalitatii unui individ. Dar nici pe departe nu m-as pune sa arunc cu invective la adresa celor care asculta un alt gen de muzica decat cel pe care eu il ascult sau care mi-e drag! Spun doar ca ce asculta acestia nu este muzica. Asta pot spune, fara indoiala. Si daca mi se cere o justificare, o dau in mod civilizat si cu argumentele mele. Restul sunt doar figuri, incercari esuate de a iesi in evidenta prin critica adusa celorlalti!

| Furculingură a răspuns:

Dacă lor le place genul ăla de muzică nu ai ce să le faci. Fiecare cu gusturile lui.

Şi totuşi... cred că au dopuri în urechi de nu îşi dau seama ce prostii ascultă.

| Nucreeed a răspuns:

Sper sa moara toti de cancer...adica 99% din romani.

| Ciocolataaaaaaaaa a răspuns (pentru Nucreeed):

Doamne ce fraier! calmeaza-te tipule..ca nu esti foc

| Nucreeed a răspuns (pentru Ciocolataaaaaaaaa):

Care'i faza, mosule? Spune'mi care'i problema sa ti'o rezolv.

| Ciocolataaaaaaaaa a răspuns (pentru Nucreeed):

Cum frate sa doresti raul cuiva doar ca asculta manele?

| Nucreeed a răspuns (pentru Ciocolataaaaaaaaa):

Te rog...hai sa vedem ce valori promoveaza manelele luindu-de dupa cuvintele cele mai des folosite:Bani, masini, femei, putere datorata banilor, femei datorita banilor, masin datorita, ai ghicit, banilor.Pe scurt, bani.Principile morale de baza cum ar fi curajul, sacrificiul, onoarea pura(nu smecheria din capul lor/orgoliul)iubirea care se bazeaza pe mai mult decat pe chestii de genul "Esti smecherita" sau "mama ce picioare"sunt aproape inexistente.Foarte rar gasesti afirmatii despre iubire care sa nu fie cu tenta sexuala sau despre credinta care sa nu fie legata de bani.Ce sa mai spun ca celelalte valori precum onoarea au inlocuit-o cu orgoliul lor si curajul cu asa zisa smecherie.Acum sa ne rezumam la limbaj...care nu este numai dus la extrem de nefinisat, dar nu este nici macar corect din punct de vedere gramatical.Nu-i condamn ca fac greseri de vorbire/scriere insa am macar pretentia sa aut lucruri mai evoluate decat "pumnii mei minte nu are". Daca toti oamenii ar urma valorile pe care le lauda maneaua atunci mentalitatea si implicit moralitatea ar fi grav afectate!
PA!

| Ciocolataaaaaaaaa a răspuns (pentru Nucreeed):

Da. dar tu esti prea ..nu stiu cum sa zic..mai asculta omul o manea doua. nu trebuie sa fii chiar asa."le doresc cancer " pana mea. chiar daca asculta cineva manele nu este neaparat manelist..doar ca mai simte nevoia sa mai asculte doua trei manele. oamenii sunt foarte diferiti unul de celalalt. nu ar trebui sa ii bagi pe toti in aceeasi oala.zic

| BlackFuneral a răspuns:

Sunt dă rahat şi mă piş pe ei.

| Grimmjow69 a răspuns:

Nu ii judev, daca le place genu acela de muzica...foarte bine."Asculti ce iti place".

| KristalPop a răspuns:

Unele sunt ok ca şi persoane, dar puţin dezordonate şi nu prea poţi avea prea multă încredere în ei.
Sunt fel şi fel de persoane de te cruceşti de cele mai multe ori de le vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le doresc nimic altceva decat moartea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le urez sa asculte si mai multe manele. Atat timp cat nu imi strica mie cheful nu am de ce sa le dau in cap.

| svartirhimnar a răspuns:

Cocalari inculţi, ce să le faci.

| ShadeAdda a răspuns:

Nu stiu de ce am dat click pe intrebarea asta... mrg, daca unora le place acest gen de muzica, sunt incurabili. Asa au fost crescuti. Nu ai cum sa ii schimbi. Dupa parerea mea manelele nici macar nu pot fi numite "muzica". E chiar o jignire adusa muzicii laughing
Deci de-aici iti poti da seama ca nu am o parere prea buna despre acest gen de... zgomot. -.-"

| DiannaaMiha a răspuns:

Parerea mea este ca modul in care iti petreci copilaria ce iti inconjoara copilaria au ca rezultat printre altele si muzica pe care o asculti si gandindune logic nr de persoane care asc manele este destul de mare si nu putem spune ca sunt toti inculti sau prosti sau lipsiti de pic de inteligenta dar cum orice lucru atinge extremitatile in mod egal observam ca manele sunt ascultate si de oameni cu mare puteri dar si de cocalari si cocalari in opinia mea sunt oameni fara minte care sunt dea dreptu prosti si pe deasupra din comunitatea rroma automat maj pers vazand comportamentul lor prima parere se refera la rromi care li se face o imagine din vina acestor oameni si a doua parere se refera la manele care sunt ascultate si de acesti oameni toate sunt in aceeasi oala dar nu este corect eu pot spune sincer ca nu asc manele ci pe cea a lui florin salam si numai atata nici alt gen si pe salam sincer il consider cel mai talentat solist vocal din Romania... maj pers fac nu fac diferenta dintre manele, lente, muzica de ascultare, hore... si le pun pe toate la un loc si aici este o diferenta dintre persoanele care asculta cocalari ceva si rstu altceva cine vrea sa comenteze aiurea nu-i nicio problema poate sa se descarce.

| xesusn a răspuns:

1.le place lor
2.cei care asculta nu stiu ce inseamna adevarata muzica, nu doar cateva vorbe in compuse in 5-10 minute si gata e scoasa pe piata
3.nu imi plac manelele

| Agasa a răspuns:

Nu am nici o parere. Fiecare cu preferintele lui.