| Dixxy a întrebat:

Ce parere aveti despre genul muzical "manele"? fiti sinceri!

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sa fim cinstiti sunt si manele care sunt placute la auditie, in rest acelasi ritm cu alt text. Nu plac la toata lumea, dar fiecare este liber sa asculte orsice gen de muzica.

37 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Mie imi plac toate genurile de muzica.Inafara de populara, pentru ca nu e chiar genul ...adolescentilor laughing Sa sti ca la o petrecere / banchet, manele ca"bautura si manele " sau "sus pe mese" merg la perfectiewinking Alea si inca una, sunt singurele manele care le stiu si imi plac laughing Deci parerea mea e ca. uneori/rare ori merg.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Gen muzical? Mai are pana sa ajunga in stadiul ala mult si bine oh go on

| Larette a răspuns:

Sunt plagiate!
Exemple sunt multe, dar uitati o melodie, nu va suna a manea(ma rog, i-au luat negativul):
http://www.youtube.com/watch?v=Cchy6MEoi6A

| Razvan a răspuns:

Personal nu ascult asa ceva, insa nu am nimic cu cei care asculta manele.Am prieteni care asculta manele si ii mai ironizez eu uneori dar nu ii jignesc sau ceva de genulhee hee

| ViVi a răspuns:

Cum spune si @Oz incult
nu au ce face decat sa dea din gura si sa spuna aceleasi versuri de ani intregi happy

| oz a răspuns:

Incult

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sincer nu imi plac manelele, dar trebuie sa recunosc ca la petreceri sunt unele care merg, stiti si voi, gusturile nu se discuta.

| Brotacelu a răspuns:

1. Au negative furate/ inspirate din piesele turcessti, indiene, sau orientale intr-un cuvant
2. Daca ar fi numai negative [fara voce] ar fi OK
3. Le canta toti ragusiti gasiti pe marginea drumului de bursuc

Deci prin urmare nu imi plac de nici o culoare, nu le ascult,
la petreceri prefer un paleru sau liviu vasilica[dumnezeu sa il ierte], bine ca nu bagam numai populare...la 5-6 piese dance/disco/house mai bagam si una-doua de populara...sa fie frumos.

Dar dupa cum spunea o prietena, gusturile nu se discuta

Distractie placuta

| fluturas a răspuns:

Sincer nu imi plac manelele.
dar sunt si manele frumoasewinking unele chiar suna fain si imi plac, mai mult cele vechi parca din ce in ce tot mai prost este caracterizata acest gen de muzica ...deci unele sunt frumoase, dar marea majoritate nu imi placwinking

| User a răspuns:

Cica ar fi muzica pentru inculti chatterbox. dar sa fim sinceri. la un chef mergwinking, bine, nu ma refer la toate jafurile de manele. de ex. alea cantate de sexy braileanca, roxy manelista etc. deci astea chiar ca is o mizerie happy. Oricum, in general nu prea ascult happy

Shin
| Shin a răspuns:

Nu consider ca e muzica... Roxy Manelista e solista de muzica?! tongue
Shinwinking

| Kidu a răspuns:

Nu-mi place.winking

lolita
| lolita a răspuns:

La mine in casa nu se asculta manele, nu este genul nostru de muzica, toate cantecele sunt lalaite si de jale.

| κίllą a răspuns:

Pai nu am nimic impotriva lor, chiar daca nu ascult...

| mikey a răspuns:

Salut.
Sincer mie nu imi plac manelele, dar versurile sunt najpa, insa sunt adevarate uneori, mai ales pentru. cei care sufera de iubire.Eu nu ascult manelele, nu imi plac.
Bye!

| moonY a răspuns:

Sincer, as face o petrecere la care as invita toti manelistii.bautura este din partea mea: cianura in cupe de cristal

Răspuns utilizator avertizat
| Eu4EverX a răspuns:

Nu obisnuiesc sa ascult dar sunt 3-4 melodi pe care sincer le ador!

| motanelul a răspuns:

Majoritea ask manele chiar daca nu vor sa o recunoasca, nu ca as fii vreun fan al acestui gen dar nu pot sa zic ca nu ask.nu am nici o parere prea buna dar nici prea proasta.

| Carlene a răspuns:

Bah ce dracu mha...ala nu ascaulta, ala nu asculta. Atunci de ce *** se vand cd lor atat de bine si au cate 2-3 concerte pe zi si castiga mii de euro? Daca unul scrie'numi plac manelele' ziceti toti ca el ca papgali!

| catthshshshs a răspuns:

Manele mi se par ceva de prost gust.Cand este atata muzica buna, de ce sa ascultam noi manele?! Hai sa fim seriosi...am ajuns o tara de inculti care asculta manele...mai bine punem mana pe o carte si ne cultivam.
Eu sincer regret sa vad ca din ce in ce mai multa lume este pro manele.Trezirea! Nu va uitati la cine o canta?

| 31957319 a răspuns:

Da-mi o sticla de vodka, treci pe masa, dau play, si iti zic dupa.

| Dixxy explică:

Intradevar versurile sunt praflaughingda eu de exemplu ascultbig grin

| Nemesis_9263 a răspuns:

E gen muzical?

| Mihai_6663 a răspuns:

Creat de rromi pentu rromi...Europa vede Romania tara tiganilor. As prefera sa ne urasca strainii pentru ca am fi rasisti decat rromi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un gen specific anumitor persoane...doar n-o sa asculte muzica clasicahappyam observat asta si la rromi si la negrii...ca tin neaparat sa arate ca au multi bani si cred ca toate astea vin si din cauza ca au fost foarte saraci si persecutati in trecut. Mie una nu-mi plac manelele dar fiecare este liber sa ascultesi si sa faca ce vrea, atata timp cat nu ma afecteaza pe mine sau pe cei din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Izvorul inculturii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste porcarii:-&... ce e drept unele sunt acceptabilebig grinhappy...chiar m enerv unele manele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e rau