| addictEd_4372 a întrebat:

Ce parere aveti despre rappul / hip-hopul romanesc?

11 răspunsuri:
| EstiSubPapuc a răspuns:

Cel de la ora acutala e ok happy adica parca ar fi renascut o data cu iesirea la rampa a lui guess who si spike (care existau dinaintea lansarii cu gsp a albumelor dar prea putini stiau de ei)
oricum avem nume mari in hip-hopul romanesc cum ar fi cedry2k, parazitii, bug mafia.
si multi.gen nimeni altu`, rasa, griffo, grasu`, bitza, cia, camuflaj, maximilian...si sunt mai multi mai putin cunoscuti oh go on.

problema mea este ca acum lumea cand zice rap sau hip-hop se gandeste cu preponderenta la spike, guess who, grasu` si astia pe care ii mai difuzeaza canalele de muzica happy

| MTC a răspuns:

Pe locul 2 din lume ...pe primul cred ca este cel american impreuna cu cel francez...la care rap romanesc te referi? gangsta? ce fac cei de la ctc? sau ce fac cei de la okapi? sunt 3 stiluri total diferite

| Dazzzie a răspuns:

Cea mai tare si realista muzicahappy
tu ce parere ai?tongue

| MrCernea a răspuns:

La egalitate cu cel de afara poate mai putin s au mai mult la procente

| SatanaInIzmene a răspuns:

Cat timp exista Parazitii, Guess Who, Spike, Camuflaj, Grasu´ XXL, Shoby si inca vreo 2-3, hip-hop-ul inca traieste.

| candyx_5036 a răspuns:

Nu e mare lucru de capu' lui tongue. Pot sa-ti numar rapperi hip-hop ari pe degete. Nane Guess who spike. Scot melodii bune chiar foarte bune dar nu e destul ca sa tina industria in picioare. Dar macar canta si spun ce vor romanii sa auda. Adevarul pur tongue

| AmericanHistoryX a răspuns:

Cred ca tot mai multi romani si mai ales tineri se regasesc in versuri.cineva care nu asculta rapp, nu intelege versurile ci doar aude niste replici si injuraturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rappul romanesc si hip-hopu-l romanesc este foarte jos chiar si francezii au un rapp mai fain dar e la noi cea mai buna trupa de gangsta rapp dupa parerea mea este b. u. g mafia

| timiHash a răspuns:

Pai in primul rand, ador rappul happy
In ultimii ani s-a dezolvatat industria muzicala in domeniul asta pentru ca au fost descoperititi de public spike si guess who
Sper s-o tina tot asa!
Bafta, Parerea mea laughing

| Hota a răspuns:

Cred ca e in continua crestere. Cuvinte ce vindeca!

| MolLy92 a răspuns:

Supper misto:*:X*