| Sapphire a întrebat:

Ce parere aveti despre industra muzicala romaneasca si "marii artisti" care isi fac trupe peste noapte?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Din pacate nu mai e ce a fost odata. Am vazut destul de recent o emisiune pe Pro TV cu vechile trupe care erau adorate de mii de tineri. Trupe ca 3SE, Animal X, Class, Valahia au reprezentat odata cu succes industria muzicala romaneasca ( nu englezeasca ). Din pacate ne-am pierdut in aburii acestui stil de club si ne-am pierdut identitatea. Se nasc pe scena tot mai multe vedete dar artistii dispar in timp in spatele scenelor. Pentru mine conteaza acele trupe care nu mai sunt prea active acum. E trist ca astazi calculatorul reprezinta 90 % din preferintele tinerilor iar in rest 8 % reprezinta manelele. Rock-ul acela pe care il blamati voi atata are mai mult suflet si mai multa arta decat acestea.

Răspuns utilizator avertizat
| kytty a răspuns:

Bunahappy
pai...romania e o tara de "vedete"
laughinglaughinglaughing

| Good Cat a răspuns:

Una buna sigur nu.
Eu am tot zis ca valorile Romaniei se inmultesc pe zi ce trece si ca in fiecare zi apare una noua, dar nu ma crede nimeni...

Priviti-mi sarcasmul hypnotized

| Flavius_6134 a răspuns:

O adunatura de bulangii...scurt si la subiect!

| jinxx a răspuns:

Manelele şi muzica asta de club/house/electro mă enervează la culme
în primul rând sună ca dracu, nu transmite nimic
numa pipiţe care dau din cur în videoclipuri, voce zero.
genial, tot aşa.

| Helene a răspuns:

Ascultam intamplator pe Taraf tv si nu mai este ce era o data.Toti "taranii"(ca nu pot sa zic alfel)dau bani si a doua zi gata apar la tv mari cantareti. Mie imi plac artistii care si-au dovedit talentu` si care sunt apreciati pentru muzica lor.Nu ca aia cu acordeonu` oh go on

| Sapphire explică:

Dar guta intr-o zi a aparut la emisiunea lui maruta imbracat ca rocker si canta o melodie de la voltaj.
imi este sila de muzica romaneasca. de aia nici nu prea ascult asa ceva.
rock on dude \:d/batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una f rea, sincer nu-mi plac cantaretii rom!