| luciannicolae95wow a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica de astazi si de artisti?
Nu mai se scoate nimic "ascultabil" Marii artisti "se duc" unu cate unu, 2016 a fost cel mai intunecat an pe plan muzical. Cand o sa mai vedem artisti ca Michael Jackson, John Lennon, Led Zeppelin, AC DC sau Metallica?

2 răspunsuri:
| AdelaElena88 a răspuns:

Cred ca este subiectiv acest aspect.Probabil ai prins perioada lor de vârf și faci parte dintr-o generație în care într-adevăr au culminat acești artiști foarte buni și consacrați. Însă, asa cum lumea s-a schimbat, și muzica s-a schimbat. Piesele clasice și artiștii ca cei pe care i ai enumerat vor dăinui mereu, sunt sigura, pentru ca știu persoane de vârsta mea (17) și din tânără generație atrasa de artiștii pe care i ai spus tu, respectiv de melodii vechi și consacrate.Nu pot sa spun ca muzica anului 2016 a fost nașpa, nu mi au plăcut toate melodiile din top asa e, dar în mare parte ascult și anumite piese au fost bine apreciate ( atât de mine cat și de public în general)

| TabletaSB a răspuns:

Da cam asa este. Asta nu prea e semn bun pentru un viitor stralucit