| luciannicolae95wow a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica de astazi si de artisti?

Nu mai se scoate nimic "ascultabil" Marii artisti "se duc" unu cate unu, 2016 a fost cel mai intunecat an pe plan muzical. Cand o sa mai vedem artisti ca Michael Jackson, John Lennon, Led Zeppelin, AC DC sau Metallica?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Hai sa nu exageram. Se produce muzica de calitate in continuare. Pe plan mondial, nu avem doar Justin Bieber, Pia Mia, Nicki Minaj si asa mai departe. Exista in continuare trupe si artisti de calitate. Imi vin in minte cateva nume: Coldplay, The Script, The Killers, Beyonce, Imagine Dragons, Eminem, Rihanna, Maroon 5, Adele, Bastille.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

Dar de muzica de la noi, ce poti spune?laughing Eu nu am auzit de mult muzica de calitate.

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai auzit de mult muzica de calitate pentru ca nu prea se mai face la noi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

De muzica de la noi vorbeam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

De fapt, nu prea se mai face nimic de calitate la noi.

| luciannicolae95wow explică (pentru anonim_4396):

Sa nu mai spunem de radio-uri, difuzeaza numai Justin Beiber, Carlas Dreams, Delia......etc... Pe Europa FM mai asculti ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când vei căuta, vei găsi și-ți vei da seama că nu s-a oprit totul în anii '80-'90. Doar pentru că se promovează un anumit stil la radio/TV, nu înseamnă că restul au murit odată cu artiștii care le-au făcut cunoscute...

Iar despre muzică și artiști: unii sunt buni, alții sunt slabi, unii rămân underground, alții câștigă milioane la concerte, unii sunt cunoscuți pe plan mondial de toate categoriile de oameni, alții doar de cunoscătorii genului respectiv etc. Ca-n totdeauna, de altfel.

| Miss25JK a răspuns:

Gusturile nu se discuta, adica ceea ce tie ti se pare non ascultabil, altora li se pare opera, nu te contrazic, in ultima perioada apar tot felul de formatii, de oameni chinuiti de voce, de melodii care mai mult sau mai putin au linia melodica orientala sau gen manele. Lumea nu merge in bine, si la fel si industria asta. Acesti cantareti de acum sunt mai mult preocupati sa castige bani, sa scoata melodie dupa melodie desi nu are nicio noima piesa, dar banul conteaza mai mult...din pacate.