| aumih16 a întrebat:

Ce parere aveti despre Laura Bretan si Bella Santiago? De ce nu au reusit ele la eurovision 2019 in selectia de anul acesta?

10 răspunsuri:
| aumih16 explică:

Eu motivul il stiu! strainii au zis spus ca o vor pe laura bretan! dar doar vorba a ramas!

| aumih16 explică:

Strainii! au vrut altceva! pe ester peony!

| aumih16 explică:

Stiti asa ce ma doare pe mine mai mult! ca astia homosexuali bisexuali lesbiene etc vor sa fim toleranti cu ei! dar oare merita! sigur sunt si ei oameni! dar nu ii consider oameni normali! oameni bolnavi saracii! cu capul!

| aumih16 explică:

Ce sa mai! in zilele noastre a fi familist si ortodox in acelasi timp! e o jignire! o insulta! o crima!

| aumih16 explică:

De bella santiago! nu am zis spus nimic! desigur si ea a fost favorita! favorita a fost si mirela boureanu vaida! si linda teodosiu! dar poate si teodora dinu! respectiv xandra! xonia! sau chiar nicola! pe mine cel putin bella santiago! m-a innebunit mult cum arata! formele ei apetisante! adica sanii ochii buzele fundul coapsele! de aia o voiam eu la eurovision! aveai ce vedea! crying

| aumih16 explică:

Pe ester peony! o vad doar sado maso! asa o vad eu sa imi fie cu iertare! parca as vedea pe satana! nu pe dumnezeu!

| aumih16 explică:

Hai ca eu nu am votat vreodata la eurovision! dar altii care au facut-o! aia cum se simt! cand stiu ca nu a castigat cine au vrut ei! eu doar am sustinut si atat!

| aumih16 explică:

Da dar! bella santiago! ar fi putut sa castige! de ce! ca are 29 de ani si poate sa ne reprezinte! fiindca daca nu ii dadea proasta aia de emmelie de forest! 0 puncte! poate avea o sansa sa fie reprezentanta noastra! dar asa si-au batut joc! la laura bretan nu comentez! fiindca ea mi se pare ca la varsta ei e o fitoasa asa! ca sa nu zic spun ca e o golanca sau vreo smechera! parintii voiau sa o vada neaparat reprezentant la noi! reprezentand Romania la eurovision! la doar 16 ani! pai ma gandesc ca ei asa o sa ii faca toate mofturile si cand o sa implineasca 18 ani! ma rog ca o sa dea de carnetul de soferita! acum depinde daca o sa il i-a! daca il i-a asa cum a luat ea selectia! mai bine nu! chiar nu imi placea! fata asta! in fine sper sa se i-a masuri! legate de votul asta al strainilor! si la anul vrem jurati romani! numai vrem asa! pai ce facem o ducem din rau in mai rau asa! nesimtiti si juratii aia homosexuali! dar sper sa plateasca pentru ce au facut! pai cum ma! vor un reprezentant! care sa tina cu ei! fiindca sunt homosexuali! eu stiu ca vor si astia sa se incadreze undeva! ca na au si ei drepturi! dar totusi sa faci asa ceva nu mi se pare normal! oricum pe timpuri adica pana in 1973! asta era o boala psihica! dar acum na este ceva normal sa fii homosexual bisexual trisexual asexual lesbian etc ca na te influenteaza si artistii astia! sa ii asculti! sa ii placi sau sa nu ii placi! si de aici cam porneste totul! multi au zis spus ca poate si de filmele alea deocheate! pot fi asa! dar nu e adevarat! absolut deloc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele erau in conflict, Bella cu plagiatul, Laura cu homofobia. Nu aveam nevoie de asa ceva la Eurovision.

| PVAAVU a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Homofobia nici măcar nu există.
2. Să alegi câștigătorul pe baza valorilor lui e ca și cum ai da o notă mică unui student la lucrarea sa de licență numai pentru că are valori conservatoare sau progresiste, chiar dacă lucrarea sa e bună, e apreciabilă. Asta ar fi corect, după logica ta, așa-i?
3. Tipa a spus doar că unele lucruri, cum ar fi familia, ar trebui să rămână cum au fost, nu e ca și cum ar fi jignit sau chiar bătut pe cineva și după aceea gata, vine la Eurovision.