| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre noua Muzica Romaneasca?

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Fara suparare, dar e de tot rahatulbig grin. Nu tu mesaj, nu tu emotie, doar "bumtzi bumtzi" si atat. Melodii facute pentru oameni care stiu doar sa dea din fund si nu stiu sa gandeasca o melodie, sa scoata un mesaj din ea.

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Un mare rahat. Cea mai imputita muzica care poate exista, doar manelele sunt mai rele. "BUM BUM BUM, I love you baby, BUM BUM BUM, The sun is shining, BUM BUM BUM Take me Higher, BUM BUM BUM." Versuri de tot rahatul pentru copii in calduri, cocalari, pitipoance, inculti, ratati, limitati etc. Instrumental facut in FL Studio care suna la fel la toate melodiile, totul facut doar pentru bani, nimic din suflet, comercial 100%. O MARE IDIOTENIE. Si consider ca acei oameni care pot asculta aceasta muzica sunt si mai idioti.

Bafta

| shadybaby a răspuns:

In Romania nu prea exista muzica...eu numesc muzica o arta, iar rolul artei e sa expirme ceva, un sentiment, o stare, un mesaj, insa muzica pe care tu o numesti "muzica noua" nu transmite nimic, toate melodiile sunt la fel, facute pe calculator si"cantate" de afoni si afoane, care live se fac de ras, dar nu`i deranjeaza atata timp cat au bani.E pacat ca se promoveaza nepriceperea si prostia, iar adevaratele valori nu sunt luate in considerare, nu sunt difuzate, fiindca au un mesaj, si prin asta reiese mentalitatea gresita a societatii romanesti.

| 2PacalypseNow a răspuns:

E de **** da da laughingf**ca alexandra stan and inna im gonna murder emlaughing