| Elena97M a întrebat:

Ce parere aveti despre piesa asta? https://www.youtube.com/watch?v=w1f6o1HQBvg
Are sanse sa castige Eurovisionul? :D

8 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

După ce am citit cuvântul Eurovision mi-am dat seama că sunt 90% șanse să fie o mizerie.
Am dat click pe link și chiar este o mizerie. O mizerie demnă de eurovision, cam ca toate melodiile de acolo.
Lăbăreală lentă, fără ritm, fără o instrumentație bine definită, ci doar niște murmure pe fundal, cu versuri fără sens ce repetă aceleași truisme ca în toate melodiile de genul.
Ce pot să zic, prinde bine la duduile de 16 ani amorezate. Cam asta e singura scuză să-ți placă o așa melodie. Să ai 16 ani și să fi descoperit recent dragostea prin spatele blocului.

| Elena97M explică (pentru Wøodenpints):

Esti patetic.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Elena97M):

De ce? Doar pentru că nu-mi place lăbăreala aia de melodie și am o părere proastă despre ea?
Ai cerut păreri. Părei ai primit. Ce nu-ți convine? Te așteptai cumva să auzi doar cuvinte de laudă pentru mâțâiala aia grețoasă?

| Elena97M explică (pentru Wøodenpints):

Nu. M-a deranjat ultima parte cum ca doar tinerele ar putea aprecia o asemenea melodie. Statisticile spun ca Festivalul Sanremo este urmarit in general de persoanele de varsta a doua iar melodia asta a castigat festivalul cu 57% din voturile publicului!
Eu am cerut strict parerea personala in legatura cu piesa si probabilitatea ei de a castiga Eurovisionul.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Elena97M):

Eurovision este pentru concursurile muzicale ce-i Bravo girl pe lângă BBC sau CNN.

Mi se pare și normal ca majoritatea fanilor Eurovision să fie niște persoane limitate și încuiate muzical care n-au ascultat vreodată altceva decât ce s-a dat la radio sau tv. Indiferent de vârstă.
Dar melodia postată de tine, e pentru pubertine aflate la coșuroasa adolescență ce suferă din dragoste.

| Kaℓi a răspuns (pentru Wøodenpints):

Hai mai, clipul e mortal big grin

| Wøodenpints a răspuns (pentru Kaℓi):

Da, dacă ai fantezii cu olari confused

| Elena109 a răspuns:

Da, eu spun că da. Este genială.