| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveţi despre rock-ul din românia?

9 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Hmm...Iriswinking Imi plac si alte trupe romanesti, cum ar fi Cargo sau Truda, dar Iris sunt prea tari.

| Ecea a răspuns:

Jalnic.
Pana la comentariul tau nu credeam ca avem rock in Romania.
Oricum e jalnic spre deosebire de alte tari.

| Bogdanux a răspuns:

Desi 70% din populatia Romaniei asculta alte genuri mult mai comerciale ( si de c*c*t), rock-ul romanesc inca se mentine, adica sunt multe trupe care inca fac muzica de calitate.Insa vremurile de acum nu se mai compara cu cele din anii '80-'90, vremuri in care rock-ul romanesc a atins apogeul.

Apropo, eu chiar acum ascult:

http://www.youtube.com/watch?v=ULEPNBFrQlI

Salutare.

| Anonim69 a răspuns:

Măăăi draga mea, imi plac trupele vechi de rockbig grin ale Romaniei

| NocteMysterium a răspuns:

E bun. Black-ul suna chiar bine, avem si trupe gothice bune, folk metal si altele. Eu ascult Cargo, Iris, Phoenix, Argus Megere, Negura Bunget, Bucovina, Tiarra, Magica, God, Ultima Candela, Ordinul Negru, Stih, Nocturnal Invocation, Insepultus, Amarthalos, Truda, Trooper, Codru, Kistvaen, Smahoziria, Cromleh, Fogland, Siculicidium, Martolea, Vokodlok, Sphera Noctis, Bolthard, Bucium, Warchant etc.

| ReaPer_6576 a răspuns:

Rock'ul? Un gen de muzica care lumea nu stie sa il aprecieze happy

| Criki a răspuns:

Praf. Mie una nu imi place deloc rock-ul din Romania.

| EdwardMC a răspuns:

E frumos da' nu prea