| Georgevaly a întrebat:

Ce parere aveti despre trupa escape the fate mie imi plac cum canta si stilul lor

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Deci esti fan al albumurilor noi, in principal.Intrebam pentru ca se face un fel de diferenta, intre cei ce apreciaza mai mult albumele vechi, in special primele patru, si cei ce apreciaza Abrahadabra sau In Sorte Diaboli mai mult, cele noi sunt cu o treapta mai light in sunet si violenta lirica.

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Craig Mabbitt(sau cum s-o scrie) are voce, fata, si stil de faggot.Ronnie Radke era decent, parca altfel mergea trupa cu el, adica mult mai bine.This War Is Ours e un album penal rau de tot, nu are nimic bun in el, Dying Is Your Latest Fashion mai avea ceva-ceva, dar per total, trupa in multe randuri, cam face ras rock-ul si metal-ul.

| Georgevaly explică (pentru Dumnezău):

Sunt cateva piese de la escape the fate care imi plac issues gorgerous nightmare this war is ours care mi se pare mie cea mai tare piesa lor massacre lost in darkness astea imi plac cel mai mult fiecare cu parerea lui si eu respect acum depinde fiecare ce gen de rock asculta fiecare cu preferintele lui insa cred ca escape the fate nu face de rusine rockul si metalul si ei au si niste influente ca stil de emo care intr-un anumit fel ii dezavantajeaza datorita a genului de muzica care il canta hard rock respectiv ceva metal in general mi se pare o trupa ok care ramane printre preferatele mele

| Dumnezău a răspuns (pentru Georgevaly):

Ti se par o trupa OK probabil din cauza ca n-asculti mult rock.Eu cred ca sunt o trupa slaba, mai ales cu solistul asta nou, care zici ca-i femeie, cand canta.Cu Ronnie era alta treaba. Mi se pare penibil cum trupele de genul lor, care, apropo, sunt metalcore, cu influente de hard rock, incearca sa isi compenseze fie lipsa de talent, fie calitatea infima de talent in rock, cu altceva.La ETF am vazut o gramada de video-uri simandicoase, cred ca si scumpe, in Situations si in inca una o gramada de pipite trantite prin videoclipuri si alte chestii destul de deranjante.Desi ai o parere proprie, eu zic ca e eronata, si ETF, pe langa trupe gen Motionless In White, BVB, Asking Alexandria si altele cu tente emo si metalcore fac de rusine muzica rock, si ar trebui sa apartina de genul emo-pop-metal.

| Georgevaly explică (pentru Dumnezău):

Imi mai place dimmu borgir

| Dumnezău a răspuns (pentru Georgevaly):

Interesanta combinatie.Totusi,ce alegi de la Dimmu, albumele mai vechi sau cele de dupa 2005, care iti plac mai mult?

| Georgevaly explică (pentru Dumnezău):

Sincer imi place albumele In Sorti Diaboli si Abrahadra sunt multe piese care imi plac acolo de fapt toate imi plac, Cel mai fascinant lucru la dimmu mi se pare instrumentia si vocalul shagrath are o voce interesanta si cred ca sunt printre putinele trupe care live canta mai bine chiar decat studio ceia ce mi se pare super.

| Dumnezău a răspuns (pentru Georgevaly):

Deci esti fan al albumurilor noi, in principal.Intrebam pentru ca se face un fel de diferenta, intre cei ce apreciaza mai mult albumele vechi, in special primele patru, si cei ce apreciaza Abrahadabra sau In Sorte Diaboli mai mult, cele noi sunt cu o treapta mai light in sunet si violenta lirica.

| TeoPT a răspuns:

Situations e ascultabilă. În rest, e nașpa, și stilul de căcat.

| Holocaust a răspuns:

Au tenta aia de trupă comercială ce vrea să fie pe placul tuturor, şi se observă. Solistul nu are un timbru care să se facă remarcat, n-are nimic special, instrumentalul însă e destul de bun.Nu prea ascult Etf.