| eustache1616 a întrebat:

Ce zici rapul romanesc e mort din anii 2011? Eu unul asa zic, la noi se asculta manele, in strainatate rap-ul atrage multi fani, la noi a fost perioada aia 98-2011, ba chiar 98-2007.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se mai asculta manele demult, poate doar prin cartierele marginase si saracacioase, sau pe la tigani, ca oamenii care au cultura muzicala, asculta muzica de calitate.
Nici rapul nu mai este la moda...ca astea-s curente inventate de "handicapati muzicali", care azi s-au afirmat si miane au disparut.

| eustache1616 explică (pentru Violleta2022):

Cum nu se mai asculta manele in Romania? are you kidding me? iar rapul e muzica de calitate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru eustache1616):

Am spus camanelele se asculta in cartierele foarte sarace si cele tiganesti, ca-i muzica tiganeasca.
Iar rapul nu a fost niciodata muzica de calitate, dar tu nu ai cunsotinte muzicale deloc, ca sa intelegi ce este aceea muzica de calitate si sa poti face diferenta.

| eustache1616 explică (pentru Violleta2022):

Stimata doamna muzica rap este muzica de calitate, manelele se asculta peste tot in aproape orice masina de roman, din pacate.

| UltraSoundSound a răspuns (pentru Violleta2022):

Doamnă, nici nu cred că are rost să vă pierdeți timpul cu astfel de oameni, cred ca n-au auzit o muzică adevărată niciodată. Dacă e să dăm nume, nici nu cred ca le-ar cunoaște. Iar dacă el crede ca rap-ul e de "calitate", este strict părere lui.

| UltraSoundSound a răspuns:

În primul rând, nu ascult manele și rap. În al doilea rând, muzica Românească, este prost concepută, manele pentru bombardieri, și rap pentru drogalăi. Mh, eu zic că este un perfect fit pentru țara noastră. Cine ascultă, să fie sănătos, gusturile în muzică nu se discută!