| Galezu a întrebat:

Ce parere aveti de rapul romanesc?

14 răspunsuri:
| Demise a răspuns:

Foarte bun, acum depinde cine îl face.

| Wut a răspuns:

S-au dus dracu aproape toti cantaretii rap din Romania, cu melodiile lor comerciale. In schimb, Parazitii au ramas la fel. Deci, singurii cantareti rap din Romania sunt Parazitii

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Wut):

Nu ştiu în ce măsură eşti tu capabilă să vorbeşti despre rap-ul din România, în condiţiile în care asculţi Skrillex şi Rhiana.

| Wut a răspuns (pentru Woodenpints91):

Draga, daca ascult Skrillex si Rihana inseamna ca nu pot asculta si rap?
Unii comenteaza doar ca sa se afle in vorba.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Wut):

Nu asta am vrut să spun. Poţi asculta absolut orice vrei tu.
Şi, ca să te şi corectez, Paraziţii nu au rămas la fel. Chiar ei au spus că s-au schimbat, văzând schimbarea ca pe o evoluţie.

http://www.youtube.com/watch?v=OLiVMgMHiFw

| Wut a răspuns (pentru Woodenpints91):

Cand am zis ca au ramas la fel, ma refeream ca nu au mesaje stupide in melodiile lor ca si B.U.G Mafia sau Bitza, care deja fac cacaturi comerciale pe care le asculta toti manelistii numai ca sa se mandreasca ca asculta rap, hip hop.

| Bluu08 a răspuns:

Am o parere foarte buna, Cedry2k, Dragonashu, Chimie, Sisu, CTC, Carbon. sau altii, astia tin hip`hop-ul in picioare, pacat ca Cedry2k s-a lasat, el era Zeul in rap.

DyDouble:..Lasa Parazitii, ai auzit de Haarp Coord, CTC, Specii? Nu cred, daca nu ai auzit, cauta pe youtube, si lasa-ne cu parazitii.

Răspuns utilizator avertizat
| JiTerra a răspuns:

Eh...se poate si mai bine :d eu una am vzut si rap mai "stralucit"

| anonymous09 a răspuns:

Foarte misto. aproape la fel de bun ca cel din afara. unii atisti sunt destul de jalnici, dar unii chiar se straduie

| Galezu explică (pentru anonymous09):

Ce parere ai despre Dragonu '? dar de cedry2k?

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Sunt bine.
Prefer rapul romanesc decat cel de afara.

| 3Cata3 a răspuns:

Putini din Romania ating rapul adevarat asemanator de cel din afara granitelor

| FlaviusPk99 a răspuns:

Rappul romanesc din 2006 nu mia e cine stie ce cu unele exceptii : Dragonu, CEcry2k, Carbon, Sisu... si multi alti.
Al lucru pe care vreau sa il spun e ca scoala noua s-a pus destul de bine (Cino blana pe loop) e foarte bun baiatul : flow, versuri, tot
E adevarat ca uni chiar sau cam comercializat... : Puya rau, Gues Who mai rau, Doc...