| anonim_4396 a întrebat:

Christian metal e acelaşi lucru cu White metal? Dacă nu care ar fi diferenţa?

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Da, e cam acelaşi căcat. Oribil pentru urechile mele oricum.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Pentru urechile fiecăruia, poate. rolling on the floor Genul ăsta nu merită versuri de cretini...adică creştini.

| KristalPop a răspuns:

Da, e acelaşi lucru.

| MaskOfSanity a răspuns:

Înseamnă acelaşi lucru şi se vorbeşte în versuri despre creştinitate. Mi se pare o antiteză.
http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_metal

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns:

De White Metal inca n-am auzit. Exista termenul "Unblack Metal" care da, este tot una cu Christian Metal.