| thegirl12 a întrebat:

Cine este fan michael jackson as vrea sa stiu si motivele voastre de ex de cand sunteti fani...

Răspuns Câştigător
| Mary Marry a răspuns:

Eu sunt :) :x

Motivele sunt mai multe.
1.Muzica lui, talentul, dansul, show-ul, vocea, melodiile, etc.
Adica el a fost un adevarat artist si de aceea merita titlul de regele muzicii nu numai al muzicii pop. :D
2. Bunatatea lui si faptul ca a vrut sa faca din lumea acesta un loc mai bun pentru omenire si nu numai.Si de asemenea fiindca a ajutat atata lume. :)
3.Deuarece eu pot sa il inteleg. :) Da stiu nu l-am cunoscut personal dar il pot intelege. Pot sa inteleg de ce iubea atat de mult muzica si arta(eu fiind la Dinu Lipatti din Bucuresti, eu traiesc pentru muzica. :)
4. Din cauza ca semanam mult. Uite cam cum seman eu cu Michael, da unele sunt destul de prostesti dar.
a.MUZICA,intelegi deuarece am scris mai sus.
b.Eu ma gadil ca si el foarte tare :)) Se spune despre el ca nici nu puteai sa il atingi bine ca incepea sa rada :) si eu sunt la fel, ma gadil din orice =))
c.Era zodia fecioara, la fel ca mine :D
d.Era la fel de timid si rusinos ca mine dar pe scena se simtea excelent de bine, la fel ca mine :)
e. Oarecum multa lume spune ca seman mult la fata cu Michael.Mai ales cand imi pun palarie pe cap lumea zice ca sunt MJ =))
Si am si parul cret-ondulat ca el :D
f. Oarecum cam aceleasi gusturi vestimentare, si nu numai atat.ci in mai multe feluri.
g.Si acum cea mai trista parte...copilaria oarecum la fel :(
Pe mine nu ma batea nimeni(ma rog ca mai primeam de la mama cate o palma peste cap sau ma certau din cand in cand, sau poate mai des, asta e altceva) sar si eu ca si el mi-am pierdut copilaria, si mi-o pierd in continuare(am doar 13 ani) din cauza muzicii si a artei.Stiu ca pare ciudat sa zica cineva asta mai ales un copil dar ista e purul adevarului.Si nu mi-o pierd de azi de ieri asa ci de la varsta de 3 ani.De la 3 ani am fost la Palatul Copiilor din Bucuresti
facand cor, balet, teatru, dansuri de toate felurile, canto, iar separat in afara de Palat ma duceam si la pian la o profesoara acasa si la modell-ing.Mereu eram la repetitii, pe scena, in concursurii si tot felul de lucruri pe care un copil normal nu le face.Si acum e tot la fel.Decat ca vara am timp liber.Ma rog asta pana la 23-24 august ca de atunci incep pianul dar in rest sunt mereu ocupata si stresata de scoala.
La fel ca si el eu nu reusesc sa imi traiesc copiilaria.Sti cand el intr-un interviu spunea ca era la repetitii si afara erau copii care se jucau si tipau iar el s-a ascuns si a inceput sa planga deuarece vroia si el sa se joace, la fel am patit si eu cand eram mai mica.
In pimp ce eram la palat si repetam afara e un parc, ei si de acolo se auzau tot felul de tipete de la copiii si cand ma uitam pe geam ma intrebam cum e sa te joci toata ziua si vroiam si eu sa ma dau in leagan sau pe topogan :) dar nu puteam.
Ma crezi ca pana la varsta asta pe care o am de 13 ani nu am fost in parc decat de 11 sau 12 ori in parc sa ma joc sau sa ma plimb?
Deci la fel ca si el am o copilaria mai neplacuta... :((
g.Este faptul ca la fel ca si mine el se simtea mereu singur si la fel sunt si eu, sau fatul ca de multe ori simtea ca nu il iiubeste nimeni, la fel si eu, etc.
h.si ultimul punc este ca la fel ca si el sunt cam stanjenita de cum arat.Adica am pistrui, cosuri si dantura nu e ca a lui Angelina Jolie iar mama mereu se i-a de asta. :( si e foarte enervant.
Deci cam de asta imi place de Michael.Ma rog+ca imi place enorm de mult cum arata. E una din cele mai frumoase persoane care au exsistat vreodata pe acesta planeta.
Adica uita-te si tu la aceste poze:
http://userserve-ak.last.fm/......ichael.jpg
http://www.europafm.ro/&files/michael-jackson-1992-foto-oficiala.jpg
http://images.buddytv.com/articles/20090626-jackson.jpg
http://lh3.ggpht.com/......5B1%5D.png
http://api.ning.com/......ABOXEN.jpg
http://userserve-ak.last.fm/......695707.jpg
Eu zic ca este unul din cei mai scumpi baieti pe care i-am vazut vreodata. :x
Iar fan nebun am devenit spre rusinea mea chiar in ziua in care a murit :( dar mie imi place de el de cand aveam 1 an.Adica prima melodie pe care am auzit-o la el a fost You Are Not Alone si imi aduc foarte bine ca aveam maxim 1 an si ceva cand am vazut videoclipul. Iar de atunci mereu mi-a placut de el si l-am respectat. :) Iar de el ca baiat sau barbat a inceput sa imi placa din 2001 cand am vazut videoclipul de la You rock my world in care dupa parerea mea arata fantastic de bine :D
http://4.bp.blogspot.com/......1-1049.jpg
http://3.bp.blogspot.com/......5B1%5D.jpg
http://consequenceofsound.net/wp-content/uploads/2010/07/jacko.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=-Fhd6lhT5Ts
Deci cam ai aflat tot.
Pa! :D

6 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Eu sunt fan!

Sunt de vreo thinking 8 ani... dar de 1 sunt fan adevarat

| Alëxąndŕą a răspuns:

Pai im place vocea lui lina care ajunnge de exemplu\ heal the world / \you are not alone/earth song/ si multe altele sau melodile intraznete care te fac sa dansezi \bad/\ they don't care about us/ Blood on the dance floor\ jam/\beat it/ si multe altele

Si michael nu e pedofil ca facuse niste teste si sa dovetit ca nu este adevarat am un cd (mai multe) michael jackson leagy si spune ca a intrat printre niste experiente care nici cel mai mare dusman nu sar fi dorit si sa intle s cu familia aia sa le dea bani.

| Dove a răspuns:

Eu am vazut melodia Trhiller cand eram mic si mea placut si ma speriat foarte tare la inceput dar atunci nu aveam net deci nu prea aveam cum sa ascult MJ deci nu prea eram fan nici acum nu prea eram pana la moartea lui sad sunt sigur ca parinti vostri v-au spus de el cand erati mici.

| thegirl12 explică:

Mary marry m-a impresionat ce ai scris motivele au venit din suflet sa stii ca si eu sunt fan mj unu foarte mare, sunt fan de cand eram mica adormeam pe melodile lui mj si de atunci mmiam pus pata, el merita sa fie regele muzici si eu i prieteni mei din ce ic cel mai mult credm ca michael a fost un inger trimis pe pamant

| ChiaraSuperstyle a răspuns:

Si eu sunt :X* ...Imi placea de el de cand aveam vreo 4 ani si am vazut videoclipul Billie Jean.si stiu ca toata ziua numai la acel videoclip m-am uitathappyM-a impresionat copilaria lui, nu tocmai fericitacrying Iar fan adevarat sunt din pacate de cand a murit...sad Si vorba lui Mary Marry, arata super bine! Are o voce extraordinara, este un om exceptional si nu-l voi uita niciodata :*:X RIP:X:*:X:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot spune ca sunt fana, dar il apreciez foarte mult pentru muzica lui(imi plac foarte mult unele melodii).