| Maria2894 a întrebat:

Cine sunt legendele Rock'n roll-ului?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Elvis Presley, Jimmy Hendrix, Little Richard, Beatles, The Rolling Stones, Led Zeppelin, Van Halen, AC/DC, Scorpions, Queen, The Police reprezinta parte din istoria rock-ului. De fapt exista foarte multi artisti reprezentativi precum si trupe care au cunoscut gloria si au propus muzica rock pentru un prim loc in inima fanilor muzicii. Desi multi fug de rock putini stiu ca rock-ul presupune o mutitudine de genuri. Rock-ul este o muzica in sine ce are mai multe genuri muzicale.

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Elvis Presley cu siguranta

Shakin' Stevens - multi au auzit de el, multi nulaughing(acum nu stiu eu l-as numi legenda era super popular la vremea lui)
mai sunt. daca ascultam mai mult rock n roll iti ziceam. dar asa nu prea stiu ca nu prea ascult.

| Dannyjj a răspuns:

Elvis Presley este regele rock and roll-uluiwinking

| alice.twilight a răspuns:

Una este elvis presley

| darknet a răspuns:

In primul rand Dio, John Bonham, Freddie Mercury (din pacate toti dintre ei ne-au parasit) si multi altii.