| gorlan a întrebat:

Credeti ca va mai fi o perioada asemanaotare ca cea din 60-90? Ma refer din punct de vedere muzical...

Răspuns Câştigător
| Fantastic7 a răspuns:

thinking
Nu se stie, insa tind sa cred ca nu.

13 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Nu, nu cred că mai e vreo şansă. Încet, încet muzica rock şi metal a început să fie din ce în ce mai puţin apreciată, lumea fiind îndopată cu religie(unii nici măcar nu încearcă să asculte, popa spune că-i muzică satanistă. cine ştie, poate te destupi la minte şi lui nu-i convine) şi cu rahaturi de piese în care nici măcar nu se mai folosesc intrumente muzicale. Doar nişte amărâte de sintetizatoare şi nişte versuri (maxim 10 versuri diferite într-o piesă) care nu transmit niciun sentiment. Te lasă sec...
Oricum, chiar dacă se promovează muzica de căcat, muzica bună nu va muri niciodată.

Răspuns utilizator avertizat
| Sἶrenἶa a răspuns:

NUU cred. Acu` se promoveaza astea...comercialele curului x(

Răspuns utilizator avertizat
| Sἶrenἶa a răspuns (pentru gorlan):

Oh stiiu!
Sa le vezi pe astea din clasa de la mine d'oh ce tare le mai plac cretinelile de melodii de la radio. Mi-e si sila sa mai stau in clasa cand le baga pe telefon :-&
Cei mai multi *adolescenti* au o minte cam mecanica. Ei zic ca trebuie sa asculte o melodie IMEDIAT ce apare, ca sa fie in rand cu ceilalti tolomaci... abis sa fie "la moda". Pff...

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

In zilele in care houseul domneste Romania si dubstepul umple strazile intrebarea este pusa cam in zadar din pacate...aici nu vorbesc numai de rock.
Oarecum trebuie si noi sa incercam sa mai schimbam ceva.
Sau daca ar veni un bo$$ la radio si ar spune ca Manowar sunt si eu bo$$i atunci ar avea manelisti toate albumele de la Manowar pe telefon si ar mai si invata cuvantul "live".
Auzi spune-mi si mie ti-ar placea sa-ti zica ca esti praf pentru ca nu asculti trupa x, y si ca nu esti c00l ca n-asculti pe cand tu stia-i de ei dinainte sa se nasca manelistu'.
Am cam aberat...

Răspuns utilizator avertizat
| Sἶrenἶa a răspuns (pentru gorlan):

Http://www.rockfm.ro/
:-? Se pare ca totusi exista si un radio...:))

Răspuns utilizator avertizat
| Sἶrenἶa a răspuns (pentru gorlan):

Hehe! big grin Crede-ma ca si eu ma bucur!
Tralalaaa \m/

| tocoal a răspuns:

Nu cred ca va mai fi vreodata. Trebuie sa ne bucuram de ce ne-au lasat cei de atunci.

| Vegah a răspuns:

Răspunsurile s-au referit în mare parte la rock şi metal, dar în perioada 60-90 nu au existat doar genurile ăstea.
Păi, eu sincer cred că o să urmeze o perioadă care să se apropie de succesul perioadei 60-90, fiindcă unii oameni (puţini la număr, dar nu numărul contează) s-au săturat de toate prostiile scoase de după 2000. O să fie din nou o modă asemănătoare cu punk-ul (revoltă faţă de muzica actuală) şi istoria o să se repete.
Bine, e greu de imaginat, dar asta cred eu.

Răspuns utilizator avertizat