| Betty18 a întrebat:

Cristi Minculescu de la Iris paraseste trupam si cica vine in locul lui solistul de la Directia 5, Toni. Iris nu va ma fii la fel fara el, el era sufletul trupei, iar cu Directia 5 ce se va intampla fara solist? Ce credeti despre toate astea?

Răspuns Câştigător
| tearsforfears667 a răspuns:

Imi pare foarte rau ca pleaca Minculescu... Concertele Iris sunt printre primele concerte rock la care am fost, iar trupa mereu va avea o semnificatie aparte pentru mine. Iris si Cargo...
N-or fi cei mai originali, n-or fi cei mai geniali instrumentisti, dar stiu sa transmita emotie publicului.

3 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Pai normal ca nu va mai fi,nu va mai fi imitatia aceea de Rob Halford solist, nu vom mai avea parte de o coperta a unui album Iris, pe care sa apara chitaristul unei trupe din afara, poate-poate nu vom mai vedea imitatii ieftine si nereusite ale unor melodii Judas Priest, Led Zeppelin sau Black Sabbath.Sau poate va fi tot la fel.Iar acel Toni e fostul solist de la Directia5. Daca nu gresesc, pe solistul de la Directia5 il cheama Marian.Ambele trupe nu sunt ceea ce pretind, ambele n-au un sound ce sa apartina lor, ca mai toate trupele romanesti, n-au identitate ca trupe, niciuna.

| Woodenpints91 a răspuns:

Iris a fost şi este o panaramă de trupă, şi cu şi fără Minculescu.
Lasă că aşa se agita lumea şi când a plecat Kempes din Cargo, şi le-a trecut rapid.
O trupă nu înseamnă solistul+restul. Văd că ăştia sunt cei mai bociţi, atunci când părăseşte câte unu trupa cu care a cântat.

| RockNbeer a răspuns:

Cred ca Minculescu s-a saturat sa ai imite pe alti si vrea sa faca ceva cu ce a mai ramas din cariera sa
Iar Iris, Iris nu se va schimba nici odata, tot o trupa de carton va ramane...o trupa care se vrea a fi legnda, pe muzica altora.