| Svartedauden a întrebat:

Cui ii place Geen Day? Ce parere aveti despre trupa?

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

E printre primele trupe de rock pe care le-am ascultat.Ma cam deranjeaza ca au cam renuntat la stilul lor si s-au dat pe chestii putin comerciale(fara DIY),da' dupa cum mi-a mai spus cineva, membrii n-au cum sa ramana adolescenti pentru totdeauna si sa cante numai despre anarhie si alte chestii irealiste...
Imi place originalitatea versurilor, si faptul ca fiecare piesa are in spate o poveste, si nu exagerez deloc.Asculta St. Jimmy, Viva la Gloria si Jesus of Suburbia(in ordinea asta), si zi-mi daca observi vreo conexiune.

14 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nu prea ascult.

| bloodyhell a răspuns:

Nu-mi plac.

| thegatekeeper a răspuns:

Ascultam Green Day cand abia descoperisem rock-ul alternativ si am continuat sa ii ascult vreo 2 ani. In prezent nu prea imi plac, pe de o parte fiindca am trecut la alte tipuri de rock si metal, pe de alta parte fiindca nu imi place deloc ce au scos dupa "21st Century Breakdown". Tin minte ca imi placea mult albumul "American Idiot" si pot sa spun ca inca imi place, dar ascult extrem de rar. Ca melodii: Homecoming, Jesus of Suburbia, Walking Contradiction, I Don't Wanna Fall in Love, Nice Guys Finish Last, Favorite Son etc.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

E mediocră! Nu îmi place.

| Duucu a răspuns:

Îmi plac unele piese, dar în general e o trupă plictisitoare.

| greyhound a răspuns:

Nu pot sa zic ca-mi place trupa dar are vreo 3 piese pe care le consider faine si pe care le mai ascult din cand in cand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de mediocra trupa. Ascultam acum cativa ani. In prezent nu mai ascult.

| FearOfTheDark a răspuns:

Nu imi place trupa, nu e genul meu.

| LifeEternal a răspuns:

Aveam o vreme cand ascultam rock alternativ (la inceput) si regret asta. Deci, imi placea acum vreo doi-trei ani.

| Andiiii a răspuns:

Prezent. Pai, e o trupa buna. Si am auzit ca se intoarce dupa ceva timp de dezintoxicare.

| Svartedauden explică (pentru Andiiii):

Da..prea multe droguri..Am auzit ca au concertat drogati de multe ori laughing Tot sunt geniali, orice ar fi cool

| Andiiii a răspuns (pentru Svartedauden):

Da, ma mir cum de nu o cazut de pe scena. Sau stai. Au cazut? laughing

| Svartedauden explică (pentru Andiiii):

Nu stiu laughing)

| stefy006 a răspuns:

Mie imi place este super trupa