| Anonymous1247 a întrebat:

Cum credeți că va fi muzica viitorului? (cam prin 2030).

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mi-e si groaza sa ma gandesc. Deja muzica din ziua de azi (ma refer la cea comerciala, pop, dance, house si ce se mai asculta in momentul actual) mi se pare oribila si cu greu se mai poate numi muzica, avand in vedere ca se realizeaza pe calculator, in mare parte, versurile sunt mai mult decat penibile, fara sens sau superficiale, fara sa transmita un mesaj in adevaratul sens al cuvantului (sau nu unul real si serios, in orice caz), iar instrumentele lipsesc cu desavarsire. Probabil ca va suna cu 50 % mai penibil decat ce se asculta in ziua de azi. Oricum, din fericire exista acces la muzica mai veche, deci nu prea imi va pasa, indiferent de ce va asculta majoritatea.

| DiamondEyes a răspuns:

Probabil va domina dubstep-ul si DnB.
Poate va suna ceva de genul http://www.youtube.com/watch?v=F4eccPBFEjE

| irina20 a răspuns:

Nu stiu dar voi fi prea surda ca s-o mai aud...big grin

| Hevnoraak a răspuns:

De rahat.

| nowar a răspuns:

Nu vreau sa ma gandesc la muzica din viitor I don't want to see si nu vreau sa ma gandesc la cum vor fi oamenii atunci.Chiar asa daca totul a inceput sa fie mecanizat, in muzica nu se mai pune suflet.sa scoata bani, copiii sa se dea pe ritm de 'bumzti, bumzti' si nimic, decat in muzica rock si alte genuri mai vechi inca mai e ceva si cred ca asa va ramane, dar mi-e teama ca muzica robotizata va fi cea mai raspandita si nu o sa mai dau de vreo trupa buna pe vreun post de televiziune straight face.Ma multumesc totusi ca m-am nascut cu mult mai devreme de 2030 laughing