| AnemonaP a întrebat:

Cum descarc muzica de pe calculator pe telefon?

Răspuns Câştigător
| andreeamitoi a răspuns:

Iti iei un videoclip cu muzica de pe You Tube, bagi linkul in bara pe www.clipconverter.cc, alegi formatul mp3, dai pe start, apoi donwloadezi. Acum, ai doua optiuni: daca ai bluetooth la calculator trimiti melodia prin bluetooth, si daca ai cablu de conexiune trimiti melodia pe telefon prin programul firmei.

P. S. Trimite-mi mesaj provat ca sa stiu ce firma de telefon ai ca sa iti spun exact la cablul de conexiune unde sa intri.

12 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Prin USB. Daca telefonul are USB, bagi o parte in calculator si celalat capat in telefon si de acolo te descurci

| Ana a răspuns:

Cu cablu de date, cu cititor de carduri daca ai card

| membrugirl2010 a răspuns:

Pai trebuie sa ai un cablu usb special de la telefon dat.
Daca n-ai iti poti lua un mic bluthoot si iti trimiti.
Funda?big grin

| Magnific a răspuns:

Prin 3 metode big grin ( 1 ) Cablul de date prin USB ( 2 ) Prin Bluetooth USB conectat bineinteles la PC si ( 3 ) Iei cardul telefonului daca ai si bagi cardul intr-un cititor de carduri si il conectezi la usb.cam atatea stiu eu mai e una prin irda adica inflarosu dar nu recomand.bafta

| ghkjghk a răspuns:

Pai bagi usb in pc si astepti putin. intri in MY COMPUTER si acolo daca ai card in telefon iti arata intri acolo si bagi ce muzica vrei. la mine asa merge.

funda?

| ComicGirl a răspuns:

Cu cablu de date pe care intr-un capat il bagi in telefon si celalt in pc.

| PamPamRawwr a răspuns:

Exista mai multe variantethinking daca ai:
1. cartela de memorie atunci trebuie sa iti cumperi un adaptor care sa intre in computerul tau, si de acolo intrii in my computer, etc...
2. daca ai intrare usb, cred ca sti si tu cum sa faci...
Sper ca te-am ajutat, papa:* daca vrei mai detaliat, lasa-mi mesaj pe privatwinking:*:* papa, din nouwave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai card de memorie atunci trebuie sa ai ceva in care se baga cardul de memorie si apoi se adapteaza la comp... atuci dai la comuperul meu, dai la disc amovibil H si acolo iti bagi muzica, filme, imagini... apoi scoti cardul sil bagi in tel.Iti apare tot ce ai bagat. sau se mai poate prin BLUTHOOT.[dar nu stiu cum se baga prin bluethoot(dar stiu ca dureaza f mult)]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce windows ai... bagi cablu de date in calculator si in telefon si o sa iti apara un folder. dai acolo si scrie imagini, videoclipuri, muzica si ce mai ai. dai la muzica. dai copiere la muzica care o vrei si dupa aia dai lipire in folderul acela cu muzica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merci

| johnny_1148 a răspuns:

Cu cablul de date

| Catelynn a răspuns:

Sunt mai multe metode:
1.ai nevoie de cablul de date de la telefon pe care il introduci in spate sau in fata la usb(langa imprimanta)si eventual sa instalezi un program cu cd'ul telefonului
2. poti sa folosesti un cititor de card in care bagi cardul telefonului apoi il introduci tot la usb
3. exista bluetooth de cumparat(vreo 30 ron) pe care il instalezi cu cd'ul cumparat si introduci stick'ul tot la usbhappy