| marta_5285 a întrebat:

Da vreau sa devin vedeta sau cintareata am talent si ureche muzicala dar nu stiu ce sa fac... dar trebui sa stiu neaparat limba engleza?

6 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Pai depinde de ce vrei si tu sa canti daca iti doresti mel in eng dap este obligatoriu sa stii eng si la franceza aceiasi regula dar dcaa vrei sa canti melodii romanesti nu iti trebuie neaparat.

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Daca nu chiar si aia franceza...laughing
deci engleza e obligatorie.
dar ai tot ce trebuie? compozitor, sponsori si din astea?

| ღmirunikaღ a răspuns:

Nu neaparat trebuie sa fii sigura ce fel de muzicaa o sa canti si 2. nu se scrie ``cintareata,, ci cantareata

| oneDisturbed a răspuns:

Da, ar cam trebui in general, nu numai ca sa fii vedeta. Doar ca e mai rau daca ajungi totusi vedeta si nu stii engleza (uita'te la Inna). Oricum, eu zic sa incepi cu limba romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca vrei sa devi cantareata de ce iti pierzi vremea pe TPU si nu participi la concursuri de muzica? Sunt o gramada de concursuri in tara la care nu trebuie sa canti in engleza.

| Nicolen a răspuns:

1. cintareatalaughinglolitos mor acilea!(nu fi trista)
2. logic ca trebuie, da depinde si de varsta, ca acum daca ai 13/12 ani si nu stii eng. si mai vrei sa fii si cantareta e vai de capu' ala mic al tau laughing
3. faza cu tongueai daca vrei sa devi cantareata de ce iti pierzi vremea pe TPU si nu participi la concursuri de muzica? Sunt o gramada de concursuri in tara la care nu trebuie sa canti in engleza. (cine-a scris-o, tu? ca ne bateam noi joc de tine?)
p. s daca vrei cariera invata drecu eng. si nu te mai flescaii acia cu cintareata ta!laughing