| マリア a întrebat:

Daca nu pot canta notele inalte, inseamna ca nu sunt menita sa fiu cantareata? Cant de aproape 1 an, dar nu pot ajunge notele inalte. Mereu sunt pe langa ele, dar se intampla ca rar sa le ajung. Ador sa cant si nu inteleg de ce, mi-ar putea spune cineva?

Răspuns Câştigător
| Mary24 a răspuns:

Stai linistita,ca nu e nimic sincer un an este putin pentru canto,si mda nici eu nu pot ajunge sunetele inalte, nu toti pot, fa mai multe vocaline, exercitii si o sa vezi ca pana la urma reusesti, de exemplu profesoara mea de muzica a facut 12 ani de cantohappy deci stai linistita ca pana la urma vei putea ajunge si tu la sunetele sus

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu, asta nu inseamna ca nu poti deveni cantareata, inseamna doar ca vocea ta nu este facuta pentru a canta anumite tipuri de melodii, adica cele care au note inalte. In schimb, poti canta orice altceva ce se potriveste vocii tale, fara note inalte.

| マリア explică:

V-asi da amandurora fundita, multumesc foarte mult!