| anonim_4396 a întrebat:

Dar de Michael Jackson ce parere aveti? Chiar daca sunt Belieber imi place si Michael.

Răspuns Câştigător
| RyGoLeTa a răspuns:

Asa este! MJ FOREVER ♥

20 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu il ascult eu prea mult, dar pop-ul pe care l-a produs n-a fost numai o muzica buna, ci un stil in toata puterea cuvantului. S-a facut remarcat prin ceva, spre deosebire de Bieber.

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
In primul rand nu pune Mercedes{Mj} langa Dacia{Jb}.Nu se va compara niciodata Jb cu Mj pentru ca nu are cum.Ma abtin de la comentarii pentru ca esti fana.
Uite parerea mea despre Michael Jackson:

Michael ce sa spun eu despre el? nu prea incape aici cat de mult. Michael Jackson a fost si este un om minunat cu un suflet nobil care a vrut intotdeauna sa ajute lumea, copiii, sa o vindece cum spunea el.O legenda, un artist foarte mare, un:cantaret, dansator, compozitor, producator, designer desavarsit care a schimbat lumea modei si toata lumea in general.Nu toti oamenii simt ce are el si stii la ce ma refer acel ceva dumnezeiesc vocea lui slavita, subtire, ragusita si puternica in acelasi timp, miscarile lui incomparabile cu ce coregrafii sunt acum la cantareti.Un geniu al muzicii, un Om in adevaratul sens al cuvantului care de altfel a fost chinuit si numai rau a cautat lumea sa ii faca, ma refer la tatal sau si la lumea rea si cruda care il uraste.A suportat si invins multe dar a stiut sa isi pastreze capul sus.Cum sunt acum cantaretii vor fi mereu, ma refer la cei de la noi cu melodiile lor comerciale cu un ritm pe calculator si voce prelucrata dar ca Michael Jackson nu se vor mai naste niciodata nici peste 1000 de ani.El a fost si este unic.Cat despre gusturile in materie de moda mi se par geniale la vremea aceea, totul se potriveste perfect si mai ales ca tinutele sunt create de el.
Eu consider ca este Regele Muzicii Pop pentru ca merita, prin muzica, vocea, miscarile, sufletul lui a schimbat lumea. Popul pe care el il canta este cel adevarat nu ce avem acum...
A muncit mult de mic copil si daca stam asa sa ne uitam la toate melodiile si videoclipurile lor sunt geniale.Merita sa fie Regele Muzicii Pop si pentru ca a luat numeroase premii Gramy si de tot felul.
A fost o legenda si va ramane pe veci!
Muzica si creatile lui nu vor muri niciodata!

| BlackFuneral a răspuns:

Eşti un rahat şi nu mi-a plăcut niciodată de acest individ mort.

| Wøodenpints a răspuns:

MJ s-ar răsuci în mormânt dacă ar şti ce distruşi îi ascultă muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Die!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca o dovadă de respect pentru Michael: nu-i mai asculta melodiile. Îl jigneşti, tu fiind " belieber " şi plăcându-ţi în mare doar melodiile de rahat, să asculţi melodiile geniale ale lui Michael Jackson.

| RyGoLeTa a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine zis!
Eu dupa cum vezi nu prea il suport deloc pe biberon, el nici macar nu merita sa ii scrii numele cu litere mari. laughing
Bravo! Inseamna ca gandesti pe lumea asta ma bucur ca mai exista oameni ca tine happy

| XBrunetteX a răspuns:

Michael Jackson a fost si va ramane KING OF POP.

Justim Bieber e doar un rahat cu ochi straight face

| RyGoLeTa a răspuns (pentru XBrunetteX):

Asa este! MJ FOREVER ♥

| BrokenArrow a răspuns:

Hai mă. NU POŢI să asculţi şi Michael Jackson şi jegu' ăla! E o insultă pentru Michael. Una MARE.
Dacă chiar ţi-ai dat seama de valoarea cântecelor lui, nu ai cum să apreciezi " muzica" lui Justin Bieber.

| RyGoLeTa a răspuns (pentru BrokenArrow):

Foarte adevarat! Bravo ca ai fost sincer...

| BrokenArrow a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Mersi. happy
Chiar m-am săturat de "fanii" lui, care de abia ştiu două piese, dar urlă in stânga şi-n dreapta că-s fani MJ.
Michael a fost şi va rămâne un om minunat. Nici măcar nu pot exprima prin cuvinte cât de grozave sunt cântecele lui. Incă am furnicături peste tot de fiecare dată când ascult o piesă de la el.
Iar cineva care ascultă ( şi ii place) Justi Bieber nu e un fan adevărat. Pentru că nu ştie să "pătrundă in esenţa" lui Michael şi să vadă ceva cu adevărat magic.

| RyGoLeTa a răspuns (pentru BrokenArrow):

Da asa e si eu nu prea concep sa fii fan M.J si sa iti placa si j biber..niciodata nu imi place sa ii scriu numele corect laughing
Da nici eu nu pot pentru ca sunt geniale.Ma bucur ca intelegi si cred ca esti si tu un fan happy

| Behindyou a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Mari fani Michael Jackson va dati. Da` nici unu nu sunteti in stare sa incercati macar sa ganditi ca el.
Scandal, scandal, scandal. Nu asta a vrut Michael. N-ar fi vrut-o niciodata.
Baiatul asta, asa nepriceput cum e, cam fara voce si lipsit de talent, pana la urma, il respecta pe Michael Jackson.
Il respecta, doar ca se crede prea tare pentru varsta lui, si e de parere ca-l poate intrece, desi nu poate.
Dar e doar idealul unui copil ratat si fara speranta, care, probabil s-a facut mare fan in ziua de 26 iunie 2009 (da, stiu c-a murit in 25 nu in 26).

Acum, serios. Aruncati cu insulte in el, il numiti gay, idiot, jeg, rahat cu ochi, si tot asa.

justin bieber, e, cu adevarat, un cantaret jalnic. Dar, asta nu inseamna ca trebuie sa va legati direct de persoana lui. Daca o faceti, cu ce sunteti mai buni, decat nenorocitii care scriau toate minciunile posibile despre Michael?

Te-am respectat intotdeauna pentru parerea si devotamentul tau pentru aceasta persoana unica. Dar ma dezamagesti cu gandirea asta TOTAL GRESITA. Spui ca Michael Jackson ti-e idol...Atunci..ti-au pus macar O DATA intrebarea..."Ce-ar crede Michael?"

| RyGoLeTa a răspuns (pentru Behindyou):

Da asa este! Dar nu mi-a lacut faptul ca el se da mare si isi da mari fite si il considera pe M.J ceva micut care poate fi intrecut.
Michael nu a vrut niciodata scandal foarte adevarat.
Oricum te respect pentru ca se vede ca esti un fan M.J si ai gandire si un suflet nobil.

| Behindyou a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Nu il considera ceva mic. Ba din contra, chiar el a zis-o. Ca vrea sa fie ca el. Pana la urma, justin bieber, n-a spus niciodata ca i-a luat locul lui Michael Jackson, sau ca vrea sa o faca. A zis doar ca vrea sa fie ca el. Si nu vad nimic gresit in asta. Multi vor sa fie ca Michael Jackson.
De justin bieber s-a folosit prea mult mass-media. I-a facut o imagine proasta, asa cum i-au facut si lu` Michael.
El nu crede ca i-a luat locul, ci fanii lui Michael Jackson cred asta. De aia, majoritatea sunt atat de revoltati.

| claudia511 a răspuns:

Esti ce? laughing)

| Verne a răspuns:

Michael a fost si a ramas cea mai buna voce din muzica pop, el facea un lucru extraordinar,el putea sa conspecteze un film si sa il faca o piesa de succes.A fost talnet pur,dansul,vocea,stilul muzical il caracterizau. Poate ca motivul ca s-a facut alb la facut popular, dar nu cred ca e asa, era un om cu o inima de aur, rar mai sunt persoane ca el, dar faima la distrus R.I.P Michael.

| RyGoLeTa a răspuns (pentru Verne):

Of iar trebuie sa explic...
Nu s-a facut el alb ci a avut o boala de piele si anume vitiligo, el cu gurita lui a spus ca era mandru fiind negru. Michael era asa mai timid si prima data nu a spus nimic despre culoarea pielii sale si de aceea s-a interpretat ca s-a facut alb.Crede-ma nu-i adevarat. Uite si o dovada cand a dat un interviu lui Oprah:
http://www.youtube.com/watch?v=LuHvlHxR-eg
Cat despre operatii tatal sau care l-a chinuit batut si nenorocit ii spunea zi de zi ca:''Ce nas mare ai!'' si radea.El a fost inchis ore intregi in dulap de tatal sau fara niciun motiv.
El a fost traumatizat de tatal sau fara inima.In ciuda acestor fapte cand s-a facut mare l-a iertat.
Avea insomnie cronica si i-a cerut doctorului sau ceva care sa il ajute sa poata dormi, iar acesta i-a dat Propofol si l-a distrus de tot.O alta cauza a mortii este oboseala si lipsa de mancare lui nu ii prea placea sa manance, acum familia Jackson da in judecata compania AEG, compania care se ocupa de cele 50 de concerte pe care Michael avea sa le sustina dar nu a mai apucat.Acesta companie nu a tinut cont de starea fragila de sanatate al lui Michael.

| AN1NA a răspuns:

O să înfundaţi iadul, cretinilor happy.
individ mort, ia auzi.
Frate, dacă aş sta să vorbesc despre acest om, Michael Jackson, nu aş avea timp toată viaţa.
Oricum, încerc să spun câte ceva, în mare.
Oamenilor, cărora nu le pasă şi nu au deschis ochii. Michael a spus clar, trebuie să facem ceva pentru generaţia următoare pentru că ea conduce.
Michael a scris cărţi, a făcut filme, a cântat, a dansat, Michael era un geniu!
Şi iubea foarte mult copiii încât în curtea casei sale era un parc de distracţii, casa se numea Neverland, din povestea Peter Pan şi dormea cu copiii pentru că îi iubea foarte mult. Copiii însemnau îngeri pentru Michael şi cele mai reuşite piese ale lui Michael cum ar fi we are the world, heal the world, will you be there, the lost children etc au fost scrise din inima lui cu toată suferinţa, curgându i lacrimi pe foi, el a spus asta.
Va rămâne mereu alături de noi, chiar dacă noi nu îl vedem.
Te iubim, the king.

| CrinaCampian a răspuns:

Eu am o parere buna despre Michael Jackson mie imi place muzica lui si pacat ca a murit :*