| fetitzaaa_9978 a întrebat:

De ce au manelistii vocea tremurata atunci cand incep sa cante? ...ar fi trebuit sa fie mult mai apreciati pentru ca este foarte care sa faci acele vocalize tremurate...ganditi-va cat de greu este sa-ti fortezi corzile vocale maximum.Manelistii de asta i-au asa multi bani, deoarece genul muzical pe care il interpreteaza este foarte dificil de cantat TREBUIE SA AI VOCE PENTRU MANELE

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

"Vocea tremurata " a lor este specific manelistilor, nu pentru ca este greu sa canti asa, dar nu o sa auzi niciodata sa canta in asa fel un canteret de opera de exemplu care a facut un conservatoriu si poate face orice cu vocea lui ( vorbind tehnic ).

Răspuns utilizator avertizat
evenso
| evenso a răspuns:

Iti dau un exemplu. Asculta ta rog piesa asta a lui Vitas, poti tu compara cu vocea unui manelist?

http://www.youtube.com/watch?v=Sii1E96El94

| Vans a răspuns:

Mno,cum adica sa ma gandesc cat de greu e cand isi forteaza ei grumazu?
Se screm si ei putin, apoi vomita.
Ma gandeam sa ma iau si de alte chestii nu neaparat de intrebarea ta, dar mi-e prea lene...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manelisti=Tigani (pardon, rromi) si se stie ca aproape toti tiganii au voce, deci nu e nimic fenomenal.
Nu sunt rasista, dar nu suport manelistii (tiganii/rromii) pentru ca sunt extrem de prosti si de fitosi.