| splitt a întrebat:

De ce e suicide silence gunoi?

17 răspunsuri:
| TheLordofSalem a răspuns:

Nici eu nu consider ca Suicide Silence sunt gunoaie. Adica sunt trupe mult mai slabe. Bineinteles ca exista si trupe mai bune. Gusturile variaza de la om la om pentru ca de aceea suntem diferiti. Daca nu iti plac nu esti obligat sa ii asculti. Eu zic totusi ca este o formatie care merita ascultata. Au melodii bune (cel putin mie imi plac).

| KristalPop a răspuns:

Eu nu sunt de părere că Suicide Silence sunt "gunoi". Fiecare cu stilul şi felul lui...
Dacă îţi displace ţie, asta nu înseamnă că sunt gunoi. Dar nici eu nu pot spune că îmi plac, fiindcă aş minţi.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, aproape tot ce e core e gunoi, cel puţin din punctul meu de vedere...
În majoritatea melodiilor se foloseşte screamo, care e o practică de căcat, unde nu ai nevoie de talent. Presupun că şi în Suicide Silence întâlnim asta.
Versurile mi se par greţoase; parcă sunt făcute special pentru a înmuia puştoaice de 14 ani –puştoaice gata să se omoare pentru o şuviţă de păr de-a solistului ( vopsită bineînţeles ), care de cele mai multe ori e şi el un puştan chinuit încă din copilărie, ce-şi varsă problemele în melodii. Câţi ani avea ăla de la Suicide Silence?
Mă rog, mulţi solişti de rock sau metal şi-au exprimat dependenţa de droguri, problemle cu alcoolul, sau copilăria chinuită în muzică, dar măcar au făcut-o într-un mod original - acceptându-şi soarta, nu văicărindu-se.
Cum spuneam, versurile sunt de căcat. Nu exprimă nimic în afară de dragostea neîmplinită, iubite moarte sau plecate şi alte văicăreli.
De ce e nevoie ca soliştii să aibă frizuri emo, tricouri de hipsteri şi tatuaje de sus până jos? Că asta am văzut după un search despe mortul de la Suicide Silence.
Să zicem totuşi că asta e irelevant.
Încă ceva. Atât popularitatea, cât şi numărul trupelor metalcore a crescut în ultimul timp. Nu e greu de ghicit de ce.

Dacă ştiţi mai bine, arătaţi-mi voi o trupă de metalcore care să nu îndeplinească ce am spus eu mai sus.
În afară de Misfits, care îmi place; deşi nu e metalcore, are elemente de hardcore punk ( care parcă stă la originea metalcore-ului ).

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci,dupa tine, Misfits e trupa de metalcore? Omfsm...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holocaust):

Am spus că are elemente de hardcore punk, nu că e metalcore. Mă gândeam că se subînţelege.

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

"(...)o trupă de metalcore(blahblah).În afară de Misfits(...)"
In fine, nu conteaza...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holocaust):

M-am gândit că dacă genul stă la origine, o să se găsească unii să dea ca exemplu trupa...
Oricum, m-am exprimat ca un căcat. Greşeala mea...

| CausingCatastrophy a răspuns:

E ca si cum ai intreba de ce rahatul e rahat.Asculta Slayer, Kalmah si o sa te convingi.Cat despre papuselul de mai jos, bvb e cea mai gay trupa ever, a ascultat si el 3 melodii si gata, e rocker, de fapt e doar un agramat.

| SlendeR a răspuns (pentru CausingCatastrophy):

Taie-ti venele frate oh go on cauza scuza mijloacele happy

| CausingCatastrophy a răspuns (pentru SlendeR):

Tu nu esti "frate" cu mine, ai replici ca si gusturile in muzica, adica de căcat.

| SlendeR a răspuns:

Nu e gunoi oh go on insa nu cred ca sint multi care sa inteleaga cu adevarat ce e rockul. Sincer, eu unul nu prea ascult suicide silence, prefer slipknot, disturbed, asking alexandria, bvb etc. Dar daca tie iti place nu trebuie sa te iei dupa comentariile altora happy Si mai multi cred insa ca rockerii sint emo, satanisti. rahaturi din astea dar nu e adevarat. Eu sunt rocker si stiu ce vorbeschee hee funda?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru SlendeR):

Nu eşti rocker. Asculţi deşeuri, în mare parte.

| Vans a răspuns (pentru SlendeR):

Mori!

| Høst a răspuns (pentru SlendeR):

Ești praf!

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru SlendeR):

Ahahahahahahah. Faggot.

| Andyrock a răspuns:

Rock-erilor,nu mai scrieti cu diacritice-nu vedeti ca pe site se transforma in semne de punctuatie? e aproape indescifrabil!

| Andyrock a răspuns:

Si apropo-va certati degeab.gusturile fiecarui rock-er depind de varsta acestuia, de perioada de cand asculta, de temperament.si eu am inceput cu bvb si altele gen iar acum as spune ca sunt cele mai mari rahaturi dar nu pot-poate acum unui incepator i se par tari cum mi se pareau si mie atunci...deci fiecare cu treburile lui...