| Iamthehelper a întrebat:

De ce lumea crede ca muzica Rock, e de satanisti? Pe mine ma reprezinta si ma calmeaza. Ma rog, o iubesc.

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nu chiar toata lumea crede asta.

| FadetoBlack a răspuns:

Dar nu aţi termina odată cu întrebările de genul ăsta? Toţi puneţi aceleaşi întrebări.

| lanadelsex a răspuns:

Because manele.

| RockNbeer a răspuns:

De ce n-ar fi?
Satanist n-au voie sa asculte muzica?

| svartirhimnar a răspuns:

Şi ţie de ce ţi-ar păsa de asta, mă rog?

| Cupcakestar a răspuns:

Pentru ca unii oameni,nici nu inteleg si evident ca nici nu vor sa inteleaga despre ce se canta in rock!straight face
Unii spun"Ah... zgomotul asta! Ce naspa"Dar "zgomotul" si tipetele alea, in opinia mea exprima durerea, ceea ce este genial! Nu toti cantaretii pot tipa, ca rockerii! Adica da tipa, dar nu transmit aceleasi sentimente!^^
Si..de ce, nu vor sa inteleaga? Pentru ca nu le place cum suna! Si daca nu le place, nici ca ii intereseaza sa fie putin atenti la versuri.In capul lor e numai"vai ce melodie urata.asta-i satanista.cine poate sa asculte melodia asta e satanist!"
Dar nu toata lumea isi da seama ca exista si alte genuri de rock in afara de "Black Rock"straight face(nu am nimic cu black rock-ul, nu mi se pare rau deloc^^)

| Pinka18 a răspuns:

Pentru ca nu le place si cand la o persoana nu ii place cv incearca sa faca acel lucru sa para urat si critaica si persoanele care sunt pasionate de acele lucruri sau genuri muzicale