| anonim_4396 a întrebat:

De ce plecam la scoala

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ca sa nu stam acasa laughing
U pentru ce crezi?big grin Ca sa invatam sa scrie, sa vorbim...etcbig grin

| Razvan a răspuns:

De plecat, plecam. Dar nu se stie daca si ajungem. E mai tentant sa petrecem niste ore la un internet cafe. Da-o naibii de romana cu tot cu semnele de intrebare pe care le-a inghetat gerulwinking

Abh
| Abh a răspuns:

Ca sa nu ajungi sa spui" Dati-mi 1 leu sa-mi iau o paine!"

| LuS[z] a răspuns:

Pentru ca sa invatam si sa ne dezvoltam capacitatile intelectuale intr-un mediu special creat pentru noi

| loredana2012 a răspuns:

Sa inveti sa ajungi ceva in viata nu ca tanti Florica de la taraba

| GiuliaTamas a răspuns:

Pai daca vrei numai pleca la scoala stai acasa laughing crezi ca mie imi place scoala?laughing NORMAL CA NU dar nu veau sa ajung maturatoare la 20 de ani laughing vreau sa ma fac profa de engleza :X mda scoala este un serviciu pentru elevi laughing

| andy_3925 a răspuns:

Ca sa nu ajungi maturator de strazi si spalator de WCuri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa invatam ca una dintre conditiile ca un enunt sa fie interogativ este aceea de a se incheia cu semnul intrebarii (?).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce plecam la scoala sau plecam de la scoala?laughing))
pai normal ar fi sa mergem sa invatam dar nu toata lumea merge cu chestia asta in cap thinking unii merg, pentru ca se simt obligati. uni pentru ca asa face toata lumea deci merg si eu(nu se gandesc ca de fapt astia merg ca vor sa faca ceva in viata)-_-