| AndreiP98 a întrebat:

De vreo saptamana mi-am pierdut pana de la chitara si m-am obisnuit sa cant fara ea. Dar cateodata se intampla ca de cate ori sa dau in sus ma ustura degetu mare. Aveti vreo idee ce sa fac sa nu ma mai usture?

Răspuns Câştigător
| irina41099 a răspuns:

Si mie mi se intampla dar cred ca, canti mult si degetele tale devin sensibile sau din cauza materialului din care sunt facute corzile

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Bandajeaza-te sau cumpara-ti o cremene sau o pana noua.

| BiscuitexD a răspuns:

Incearca totusi sa protejezi degetele un anumit timp. improvizeaza o pana pana iti cumperi una noua. Incearca sa decupezi o un -> triunghi -> pana